2007.02.18. 21:16

Kikaptak a lányok a Diósgyőrtől

A női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a vendég diósgyőriek hét ponttal nyertek a Tiszaligetben.

SZOLJON

Szolnoki NKK—DKSK-Miskolc 54-61 (12-17, 23-15, 8-17, 11-12) Tiszaligeti Sportcsarnok, 200 n., v.: Kóthay, Pozsonyi.

Szolnok: RUZICS 15/3, Heller 9, Tajkov, Pilav 11/3, Jerkovics 6. Csere: Eglite 6, HEGEDŰS 5, Somogyi 2, Kmézics D. Edző: Kmézics Zorán.

DKSK: BRANTLOVÁ 11/9, Borecká 2, Fodor 7/3, IMBERGEROVÁ 16/9, TYLER 11/3. Csere: Kovács K. 6, Keller 8. Edző: Tapodi Péter. Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-10, 15. p.: 21-24, 25. p.: 37-42, 35. p.: 49-53, 38. p.: 54-53. Kipontozódott: Imbergerová (29.)

Az elején nagyon sok pontatlanság volt mindkét csapat játékában. A vendégek Inbergerová tripláival elhúztak az első negyedben a rosszul dobó hazaiaktól. A folytatásban Ruzics irányításával végre lábra kaptak a szolnokiak és a szünetig megfordították az állást a leblokkoló vetélytársukkal szemben. A szünet utáni történésekről mindent elmond, hogy a vendéglátók nyolc pontjával szemben a miskolciak tizenhetet értek el.

A zárófelvonásban akárcsak az elmúlt bajnoki mérkőzéseken hosszú hajrát nyitott a szolnoki együttes, úgy tűnt, hogy nyerni tud, hiszen a 38. percben 54-53-ra vezetett. Ám az utolsó két percben a vendégek egy 8-0-ás rohammal a maguk javára fordították a mérkőzést. Ezzel a vereséggel kevés esélye maradt a szolnokiaknak a továbbjutásra. A visszavágót szerdán játsszák a borsodi fővárosban.

Kmézics Zorán: — Ismét bebizonyosodott, hogy a Miskolc jobb csapat, mint mi vagyunk.

Tapodi Péter: — Egy negyednyi kihagyástól eltekintve érvényesíteni tudtuk akaratunkat.