2007.03.05. 08:22

Szoros meccsen győztek a lányok

Presztízs jelleggel is bírt az összecsapás, hiszen a győriek edzője Gálos László az elmúlt szezonban még Szolnokon dolgozott, de nem marasztalták.

SZOLJON

Szolnoki NKK—Seat-Foton Győr 66-64 (27-15, 17-12, 12-22, 10-15) Tiszaligeti Sportcsarnok, 300 n. V.: Király, Jakab. Szolnok: Eglite 4/3, RUZICS 20/3, Somogyi A. 9/3, HEGEDŰS 9/9, Jerkovic 6. Csere: PILAV 9/3, Heller 2, Sonyák 7/3. Edző: Kmézics Zorán. Győr: Borovicková 8/6, KONCZ J. 12/3, FARKAS A. 10/3, Wabara 8, Varga R. 5. Csere: Antolovics 10, Szalay 4, Orsó 5, Somogyi N. 2. Edző: Gálos László. Az eredmény alakulása: 5. p.: 15-5, 15. p.: 39-23, 25. p.: 54-40, 34. p.: 59-54, 38. p.: 65-57. Kipontozódott: Wabara (23.), Jerkovic (34.).

A győri gárdában pattogtató Szalay, Farkas, Koncz, Orsó, Takács és Tóth is megfordult hosszabb-rövidebb ideig a Tiszaligetben. A szolnokiak agresszíven védekeztek az első félidőben és 64 százalékos pontossággal szórtak a mezőnyből. Ellenben a győriek mindössze 25 százalékos mezőnymutatót produkáltak ebben az időszakban. Így nem lehetett csodálkozni a felek közötti tizenhét pontos félidei különbségen.

A fordulást követően rutinos embereinek, Farkasnak és Koncznak köszönhetően alaposan felzárkóztak a Rába-partiak, sőt a végjátékban labdájuk volt a győzelemhez. A hazai együttes azonban kivédekezte az utolsó vendégtámadást.

Kmézics Zorán: — Az első félidőben jól játszottunk és magabiztosan vezettünk. A második játékrészben viszont bután és bátortalanul kosárlabdáztunk.

Gálos László: — Küzdelmes mérkőzésen az döntött, hogy sikerült hat perc alatt kipontoztatni egyik kulcsemberünket.