2007.05.12. 21:11

Óriási meglepetés a férfi kézilabda döntőben

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság döntőjének első felvonásán óriási meglepetésre a Pick Szeged idegenben győzte le a Veszprémet.

SZOLJON

A két ősi rivális öldöklő küzdelmet vívott a 60 perc során. A házigazdák szünetben még három góllal vezettek (16-13), ám a rendes játékidő végén már 27-27-et mutatott az eredményjelző tábla. A büntetődobások kulcsfigurája Nenad Puljezevics, a Pick kapusa volt, aki előbb belőtte saját hétméteresét, majd hárította riválisa lövését, s ezzel 31-30-ra diadalmaskodtak a szegediek. A három győzelemig tartó páros mérkőzéssorozat állása 1:0 a csongrádiak javára.