Megvan a második áldozat - egy fiatal férfi testére bukkantak
Mik ezek?
XHétfőn, Tiszaföldváron lakásában találták meg egy 37 éves helyi fiatalember holttestét — tájékoztatta a Szoljon.hu-t a megyei védelmi bizottság szóvivője. Az előzetes vizsgálat megállapította, hogy a halálát kihűlés okozta, annak ellenére, hogy a férfinek volt tüzelője.
Megelőzték a tragédiát Tószegen, amikor is egy 27 éves fiatal gyalogosan indult el éjszaka Tószegről, Kőröstetétlen felé. Az út során annyira fázott, hogy mobiltelefonjáról felhívta a rendőrséget, és a körzeti megbízottól kért segítséget. Az egyenruhás gépkocsival kiment a helyszínre, majd hazaszállította az átfagyott férfit.
A mentőknél átlagos forgalommal telt az elmúlt 24 óra. 165 feladatot láttak el, amelyből 5 esetben fagyásos sérülés miatt intézkedtek.
— Csak a hétfői napon hat ittas férfivel kapcsolatban intézkedtek a rendőrök kihűlésüket megelőzve — mondta el a téma kapcsán Szabó Zita, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője. — Pusztamonostorról délelőtt szállították kórházba azt a 66 éves férfit, akinek nem volt tüzelője, és kézsérülése miatt nem is tudta ellátni magát. Szajol külterületén lévő étterem parkolójából egy 58 éves ittas férfit szállítottak kórházba, aki hiányos öltözékben magatehetetlenül feküdt a hóban. Szolnok belterületén egy padon fekvő ittas férfi kórházba szállításáról gondoskodtak, míg egy 58 éves ittas hajléktalant pedig egy kijelölt melegedőhelyre vittek. Karcagon egy 59 éves ittas férfi elesett, és ezután nem tudott felkelni a hóból. Az állapota indokolta, hogy mentőt hívjanak hozzá.
Törökszentmiklóson még szombaton két ittas férfi is hasonló helyzetbe került. Őket is kórházba kellett szállítani. Mezőtúron egy hóban fekvő férfihoz hívták a rendőröket szombaton, akinek erősen vérzett a feje. Az 52 éves férfiról kiderült, hogy kicsit sokat öntött a garatra délelőtt, melynek következtében az egyik utcasarkon megcsúszott és esett.
Vasárnap reggel Szajolnál az egyik vasúti átjárónál állították meg a 34 éves férfit a rendőrök, aki fél pár cipőben bandukolt az úton. Az erősen átfázott, ittas férfihoz mentőt hívtak, akit a szolnoki kórházba szállították.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
A ROVAT TOVÁBBI CIKKEI
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 4 hozzászólás érkezett-
4. shamen09 2012. február 8. 19:40
Igen, előfordulnak néha apró túlzások a hírlapírás területén. Ha sarkvidékinek nem is mondható az időjárásunk, de az utóbbi évekhez képest valóban hidegebb van.
Más. Biztos bennem van a hiba, és hiányzik belőlem a teljes empátiás képesség, de akkor sem tudok önzetlenül segíteni egy olyan személynek, aki önhibájából kerül az adott helyzetébe. Segítek neki, mert nem hagyom a sorsára, de akkor is visszatetszést vált ki belőlem az állapota.
Persze lehetnék akár megértő is vele szemben, ha tudom, hogy mi miatt szorult segítségre. De rajta kívül számtalan hasonló sorsú ember él közöttünk, aki más megoldást talál a problémájára. Azért nem tudom egy mércével mérni őket.
Az itallal kapcsolatban nincsenek személyes sérelmeim. A családomban, közvetlen környezetben nem fordult elő, hogy bárki az ital rabja lett volna.
A munkám során viszont napi szinten találkozom ittas személyekkel, és látom, hogy mivé válnak, és mit okoznak vele.
Ezért értékelem őket a saját értékrendem szerint. -
3. parabola 2012. február 8. 15:45
2.
Igazad van. Hideg van, volt és lesz is. A szibériai jelzőt én a firkásztól kölcsönöztem.
Viszont az önzetlenséget másképpen látom. Az önzetlen segítségnyújtás előítélet mentes. Ne a saját értékrended legyen a meghatározó. Ne cipeld a sérelmeidet az itallal (esetleg a férfiakkal is?) kapcsolatban, mert olyanná válsz mint akik bántottak. Hiszen nem élted az életét annak a részeg hajléktalannak, nem ismerheted testi-lelki kínjait, nem tudhatod bánatát, örömeit. Nem tudhatod hogy milyen kilátástalanság, állandósult fájdalom miatt oltja le rendszeres piálással a villanyt. Ne ítélkezz, fogadd el ilyennek, akkor segítesz önzetlenül. -
2. shamen09 2012. február 8. 09:16
Szibériai hideg?? Tudod te hány fok szokott lenni Szibériában. Ha ott ennyi lenne a hőmérséklet, akkor pulóvert sem vennének fel.
Milyen nyomor az, ahol italra telik, de tüzelőre és rendes ruházatra nem? 5-6 féldeci árából lehet elfogadható ruházatot venni a kínaiban, és ugyanennyiért adnak egy mázsa fát is.
A periférián egyre több ember él manapság, de nem tartom valószínűnek, hogy mindegyik alkoholista lenne. A pia nem megoldás a problémára, csak elfedi azt. Igaz, a fent említett ittas személyek nem hinném hogy ilyen szintű filozófiai összefüggésekben gondolkodnának.
Abban igazad van, hogy nem az alkohol az oka annak, hogy az adott helyzetbe kerültek. Azért csak saját magukat okolhatják. A szesz nem tehet róla, hogy a fogyasztója akaratát befolyásolja, ő csak a dolgát végzi.
Ne haragudjon meg senki, de nem lehet önzetlenül segíteni azon, aki önhibájából került segítségre szorult helyzetbe. És igenis fintorogjanak segítségnyújtás közben, amellett, hogy elvégzik a feladatukat.
Gondolom kevesen vannak akik örülnének ha úgy érne oda hozzájuk a mentő, vagy a rendőr, hogy "bocsi a késésért, de egy részeg férfit kellett előbb ellátni, és emiatt értünk ide később egy fél órával."
Vajon ekkor is az lenne az első gondolat, hogy remélem önzetlenül segítettek neki. -
1. parabola 2012. február 8. 08:32
Zituka drága azt sugallja, hogy az a csúnya ital az okozója a bajnak. Nem a szibériai hideg, nem a nyomor, nem a perifériára kerültség, a kilátástalanság,hanem mert isznak ezek a rohadékok. "De mi mégis segítünk nekik!"
Szóvivő hölgyemény, ha már segítenek, azt önzetlenül tegyék, ne kényszerből és fintorogva.
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - SZOLJON.HU
Programajánlók | Olaj KK | Előfizetési akció! | Szoljon lány jelentkezés | Kék hírek | Szoljon videók | Balesetek | Traffipax | Értékesítési vezetőt keresnek | Lemezajánló | Szolnoki Szimfonikus Zenekar | Nettóbér-kalkulátor | Kedvezmény pedagógusoknak | Szakmát ingyen! | Moziműsor | Nyeremény- és kedvezményeső a Szolnok Plázában!
Állásajánlatok
Astronet – A nap gondolata
A végső lecke, amit mindannyiunknak meg kell tanulnunk, a feltétel nélküli szeretet, mely nem csupán másokra, önmagunkra is vonatkozik! Elisabeth Kübler-Ross-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Epres receptek tengere
Legkedvesebb desszert, gyerekek kedvence, egy-egy szem mennynek eledele. Lelsz vele ezer receptet e helyt, meleget, jegeset!








