Miután új vesét kapott, nagyot változott vele a világ

2010. szeptember 5. 08:25 Mátyus K.
KÜZDELEM | Hatodik alkalommal rendezték meg az Európai Transzplantáltak és Dializáltak Játékát Dublin-ban, ahol negyven magyarországi versenyző is részt vett. Czakóné Szabó Mária kengyeli lakos, aki 2006-ban veseátültetésen esett át, először járt a versenyen.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

— Huszonhét éves voltam, amikor megtudtam, hogy baj van a vesémmel — kezdett bele Czakóné Szabó Mária. — Bebizonyosodott, hogy olyan szinten károsodott, hogy előbb-utóbb transzplantációra lesz szükségem. Abban az időszakban nagyon el voltam keseredve. 2006 február 21-én átestem a veseátültetésen. A műtét után sokkal nyitottabb lettem a világra, nem egyik napról a másikra éltem, mint előtte, végre terveztem a jövőt és színesnek láttam mindent — mesélte Mária. A hölgy részben egy betegtársának köszönheti, hogy részt vehetett Dublin-ban az Európai Játékon.

 

— Az egyik betegtársam mesélt a Szervátültetettek JNSZ megyei Sportegyesületéről, ahova el is mentem. A bowlingozást nagyon megtetszett, így arra heti kétszer járok két-két órában. Dublin-ba viszont csak úgy lehetett kijutni, ha elértünk egy bizonyos pontot, vagyis az úgy nevezett "A" szintet. A pontokat a hazai bajnokságokon tudtuk növelni. Mivel nekem sikerült, így részt vehettem a versenyen — tette hozzá a hölgy.
A cikk a hirdetés után folytatódik

Bár igaz a kiutazást nem tudta finanszírozni az egyesület, csak az ott tartózkodást, Máriának szerencséje volt, hisz a férjének a munkahelye támogatta őt az utazásban. Dublin-ba huszonegy országból érkeztek a versenyzők. Legtöbbje veseátültetett, de akadt olyan is, aki csontvelő vagy tüdőátültetett. Itt mindenki hasonló sorsú, és annak ellenére, hogy betegek, boldog emberek, akik kiegyensúlyozott életet élnek. Ami meg is látszott a versenyen, hisz Magyarország nyerte, mint eddig minden évben. Idén negyvennégy aranyéremmel jutottunk a dobogó első fokára, amihez a megyebeliek is nagyban hozzájárultak.

— Négyen indultunk a megyéből. Hasznos Szabina egy ezüst és két bronzérmet zsebelt be. Berente Judit négy aranyéremmel, egy ezüsttel és két bronzéremmel büszkélkedhetett. Schneiderné Szabó Julianna egy aranyérmet, egy ezüstöt és két bronzérmet szerzett. Míg végül én magam egy bronzérmet hoztam el páros bowlingban — tette hozzá büszkén a hölgy.

De nem csak ezzel az egy éremmel büszkélkedhet Mária. A hazai versenyeken ugyanis már huszonegy érmet bezsebelt. És a jövőben szeretné ezt szaporítani.

— Jövő év júniusában Göteborg-ban rendezik a világjátékokat, amire nagyon szeretnék kijutni. Persze ennek az a feltétele, hogy addig el kell érjem a korábban már említett "A" szintet — zárta szavait Mária.

Névjegy

Czakóné Szabó Mária

Lakhely: Kengyel
Életkor: 40 év
Kedvenc étel: csirkepörkölt
Kedvenc ital: ananászlé
Hobbi: bowling, festés, természet, állatok
Család: férj, 22 éves fiú gyermek

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
 

  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel a BAMA hírlevelére!

Biztonsági kód

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Miután új vesét kapott, nagyot változott vele a világ

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 0 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a szoljon@szoljon.hu címre.)

Róluk írtunk legtöbbet

Szalay Ferenc

Teljes névtár ›

Előző
  • Kos
  • Bika
  • Ikrek
  • Rák
  • Oroszlán
  • Szűz
  • Mérleg
  • Skorpió
  • Nyilas
  • Bak
  • Vízöntő
  • Halak
Következő

Mai horoszkóp

  • A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
  • A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
  • Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
  • Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
  • Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
  • Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
  • Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
  • Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
  • Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
  • Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
  • Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
  • Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Kos Bika Ikrek Rák Oroszlán Szűz
Mérleg Skorpió Nyilas Bak Vízöntő Halak

Receptválogatások

Gyors tésztavacsorák

A tészta olyan alapanyag, amit kedvünk szerint tetszőleges ízvilágban elkészíthetünk. Tésztás ötletbörze válogatásunkban!

Etarget hirdetések
Házhoz visszük a híreket!

Rovatok