Jól szerepeltek a szolnoki versenyzők a hétvégi válogatón

2017. június 19. 12:00 Varga Csaba
KAJAK-KENU | A plovdivi Európa-bajnokság és a racicei világbajnokság volt a tét a hétvégi szegedi válogatóversenyen.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

A férfikajakosoknál az 1000 méter helyett az 500 került fókuszba, mert az idén a rövidebbik távon küzdenek meg a négyesek – írta a szövetség honlapja. Természetesen a Közgép-Szolnok versenyzői is vízre tették hajóikat.

Közülük a rutinos kenus, a többszörös csapatvilágbajnok Sarudi Pál több számban is érdekelt volt. Azt tudni kell, hogy Sarudi az idén új párral, az újpesti Fekete Ádámmal indul a versenyeken. Már a világkupán is jól ment a páros, hiszen dobogón végeztek, most az 1000 méteres, olimpiai távon bizonyították, hogy számolni kell velük. Csupán kis különbséggel kaptak ki a  Mike Róbert–Korisánszky Dávid duótól, de legyőzték a végső sikerre is esélyesnek tartott Vasbányai Henrik–Kiss Tamás párost. Érdekesség, hogy az 500 méteres távon is ugyanez volt a befutó.

A rutinos szolnoki kenus, Sarudi Pál is remekelt | Fotó: Csabai István A rutinos szolnoki kenus, Sarudi Pál is remekelt | Fotó: Csabai István

A kajakosoknál a válogató egyik legizgalmasabb döntője a férfipárosok 1000 méteres futama volt, amelyben sokáig úgy tűnt, rajt-cél győzelmet arat a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán, valamint Bárdfalvi Márk, az utolsó métereken azonban meglepte őket a honvédos Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert, akik a hajrában nyertek. Sőt, az utolsó métereken a szolnoki Kugler Attila az újpesti Pauman Dániellel az oldalán csaknem meglepte az utóbb emlegetett két párost, de végül meg kellett elégedniük a harmadik hellyel. Ötszáz méter párosban a szolnoki Bogár Gábor, a balatonfüredi Noé Zsomborrral az oldalán a második helyen végzett a Tótka Sándor–Nádas Bence páros mögött.

Szót ejtve a hölgyekről is, a szolnokiak kajakosa, Bodonyi Dóra az elmúlt hetekben világkupa-futamokat nyert az 1000 méteres távon. Sajnos, a Maty-éren megszakadt Dóra jó sorozata, ugyanis egyesben kikapott Takács Tamarától (Vasas). Emellett Dóri az utóbbi távon párosban Mihalik Sárával (Multi SE) második lett. Az 500 méteres, olimpiai távon pedig Farkasdi Ramónával (BHSE) egy párt alkotva, a harmadik helyen végeztek.

A háromnapos válogató az 5000 méteres versenyekkel zárult, ezekben a
kajakosoknál Solti László (Vasas), illetve Bodonyi Dóra (Szolnok), a
kenusoknál pedig Varga Dávid (Győr) győzött.

A következő válogatót július 6–9. között Szolnokon rendezik meg.