Olimpia 2020

2021.07.28. 03:36

Milák Kristóf olimpiai bajnok! Hosszú 200 vegyesen 7. lett

Milák Kristóf új olimpiai csúccsal, 1:51.25 perces idővel olimpiai bajnok 200 méteres pillangóúszásban a tokiói ötkarikás játékokon! Kenderesi Tamás hét századdal maradt le a dobogóról, negyedik lett. Németh Nándor a hetedik idővel döntős 100 gyorson, Kapás Boglárka a harmadik legjobb időeredménnyel 200 női pillangón. Hosszú Katinka 200 méter vegyesen a szám címvédőjeként a hetedik helyen végzett.

Milák Kristóf megcsinálta! Huszonegy éves úszónk, a szám világ- és Európa-bajnoka toronymagas esélyesként ugrott vízbe a 4-es pályán a 200 méteres pillangóúszás döntőjében, melynek első 50 métere után világcsúcsrészidőn belül, 24.48 másodperces idővel fordult az első helyen. A 2-es pályán a riói bronzérmes Kenderesi Tamás úszott, aki úgy jutott be a fináléba, hogy az elődöntős futamában kedden 150 méternél a nyolcadik helyen fordult. Féltávnál Milák visszacsúszott a harmadik helyre Chad le Clos és Federico Burdisso mögé, de csak kevesebb, mint két tized volt a hátránya az első helyezetthez képest.

Aztán Milák robbantott! Százötven méter után már csaknem egy másodperccel vezetett Burdisso előtt, végül pedig a többieket két és fél másodperccel lehagyva, új olimpiai csúccsal, 1:51.25-ös időeredménnyel végzett az élen. Szenzációs úszás volt, főleg az utolsó 75-50 méter. Ez idő alatt Kenderesi megint hatalmasat hajrázott, két pozíciót javított az utolsó ötvenen, de hét századmásodperccel lemaradt a dobogóról, negyedik lett – amit nagyon csalódottan élt meg.

Milák Kristóf kollekciója tehát teljes: a 2019-es világ-, valamint a 2018-as és a 2021-es Európa-bajnoki címe után most már az olimpián is ő a 200 méteres pillangóúszás bajnoka!

A nap másik magyar vonatkozású döntőjében, női 200 vegyesen Hosszú Katinka az 1-es pályán úszott, mert csak a hetedik legjobb idővel került be a fináléba. Háromszoros olimpiai bajnokunk, a szám címvédője végig az utolsó két helyen haladt, végül hetedikként csapott célba, csaknem négy másodperccel lemaradva az aranyérmes japán Ohasi Jui mögött. Érdekesség, hogy Hosszú riói ideje (2:08.13) most is olimpiai bajnoki címet ért volna. De azóta eltelt öt év, s ez nem a magyar sportolónak dolgozott.