Friss hírek

2005.12.06. 19:35

Kínkeserves győzelem Angola ellen

Meglepetésre az utolsó pillanatokig kellett a körmüket rágniuk a magyar kézilabda szurkolóknak az Angola elleni összecsapáson. Női válogatottunk az első félidőben még bukásra állt három góllal, de végül izgalmas mérkőzésen győzni tudott az afrikai gárda ellen a szentpétervári világbajnokság 2. fordulójában.

BAMA

Az előző napi kerethez képest a remeklő Kovacsicz Mónika és Szűcs Gabriella kimaradt, míg Vérten Orsolya és Balogh Beatrix pályára léphetett. A mérkőzés magyar emberhátránnyal indult a mérkőzés, miután Kindl Gabriellát fél perc játék után kiállították. Ez alatt Angola két góllal elhúzott. A védekezés feljavulása után a hetedik percben már átvettük a vezetést 4-3-ra. Aztán Tóth Timea is büntetést kapott, így újból az afrikaiak vezettek. A Franciaországban edződő Kiala gyorsan duplázott. A rossz sorozat folytatódott, Kindl megint kiült. A 27. születésnapját kedden ünneplő Pálinger sokszor került kiszolgáltatott helyzetbe, és a 12. percben már 8-4-es angolai előnyt mutatott az eredményjelző.

A zsűri szerencsénkre észrevette, hogy az egyik afrikai játékos, a kapus Praca - aki csereként lépett pályára - nem szerepel a jegyzőkönyvben, de megoldódott a gond, és maradhatott. A szünet Görbicznek nem tett jót, mert a felsőlécre bombázta a büntetőt. A 14. percben már 10-4-re elhúzott a rivális, Németh András szövetségi kapitány nem tehetett mást, időt kért. Tóth helyett Ferling Bernadett lett a bal oldali átlövő, és sikerült megtörni a hosszú gólcsendet. Kezdett magára találni a magyar csapat, és kettős emberelőnyben felzárkózott 10-9-re. Egyenlíteni azért nem sikerült, mert Pedro parádézott a kapuban. Angola azonban újra elhúzott három góllal, elsősorban a Kiala révén.

Állandósult a különbség, és ez azt jelentette, hogy Angola először nyert félidőt az előző vb-n ezüstérmes magyarok ellen. A 2001-es olaszországi vb-n, december 4-én az első félidő 12-12-vel zárult, és végül 24-23-ra nyert az akkor Mocsai Lajos által vezetett együttes. A többi három összecsapáson a magyarok gond nélkül győztek. A szünet után Pálinger Katalint Sugár Tímea váltotta a kapuban, és mivel a védelem agresszívebbé vált, 18-17-re módosult az állás. Azonban Borbás Rita kétperces büntetést kapott, a lendült ezzel megtört, és közben kimaradt a harmadik magyar hétméteres - most Ferling rontott. Az mindenki számára egyértelművé vált, hogy az afrikai válogatott az elmúlt években rengeteget fejlődött, és nem volt véletlen, hogy hétfőn megszorongatta az Eb-második Norvégiát.

A magyarok képtelenek voltak felpörögni, és csak rohantak az eredmény után. Amint Mehlmann Ibolya és Sugár jobban összpontosított, a 44. percben egyenlő lett (23-23). Csakhogy ezt követően megint két angolai találat következett, ám erre hárommal sikerült válaszolni, és a 7. perc után újra a magyaroknál volt az előny (26-25). Ebben a szakaszban hullámzott a játék, és magyar emberelőnyben 2-2-re végzett a két gárda. Az utolsó tíz perc 28-27-es vezetésről indult. Az afrikaiak fokozatosan fáradtak, és támadásban már nem voltak olyan veszélyesek, mint korábban. Aztán a végjátékra visszatért Kiala, aki tarthatatlannak bizonyult, és izgalmassá tette a csatát.

A fontos pillanatokban Görbicz segített, és ezzel eldőlt, hogy meglesz a két fontos pont. Az angolaiak - ha továbbra is ilyen ütemben fejlődnek - a következő időszakban nagy meglepetést is okozhatnak. A harcmodoruk szokatlan volt, ráadásul gyengén játszott a magyar válogatott. A Németh András vezette együttes szerdán 15 órakor Szlovéniával találkozik. A múltban a két gárda 11-szer mérte össze erejét, a magyarok tízszer nyertek, és egyszer döntetlen született.

Magyarország-Angola 34-30 (14-17)
gól: Görbicz 8/2, Mehlmann 6/3, Ferling, Vérten 5-5, Borbás, Tóth  3-3, Balogh 2, Hornyák,Kindl 1-1, illetve Kiala 9, Bengue 7/1,  Tavares 6/1, Trindade 3, Fernandes, Joaquiem 2-2, Miguel 1