2025.02.24. 13:25
Oravecz Kristóf elismerte, hogy van, ami a nőknek jobban megy
A hadsereg már régen nem csak a férfiak terepe – és ezt most a tévé képernyőjén is bizonyítják a női harcosok. A Kiképzés legújabb epizódjai nemcsak a fizikai erőpróbákról szólnak, hanem arról is, hogy a hölgyek ugyanúgy helytállnak a legkeményebb katonai kihívásokban. A női versenyzők bebizonyítják, hogy nincs olyan akadály, amit ne tudnának legyőzni, és az egyenruha mögött ugyanaz az elszántság, bátorság és kitartás rejlik – sőt, néha még több is!
A Kiképzés, a TV2 és a Honvédelmi Minisztérium közös fejlesztésű sport-realityje nem csupán a kemény fizikai kihívásokról és katonai szigorról szól – a műsor igazi lelkei a kiképzők, akik a harcos külső mögött érző, humoros és nagyon is emberi oldalukat is megmutatják. A műsor két ikonikus alakja, Farkas András törzszászlós és Oravecz Kristóf főhadnagy a Titkok Ramónával című podcast vendégeiként engedtek bepillantást a kulisszák mögé – és bizony nem spóroltak a sztorikkal sem!

Forrás: Honvedelem.hu
A hölgyeknek nem csak A Kiképzés című műsorban, de a hadseregben is helyük van!
A beszélgetés egyik legizgalmasabb témája a nők szerepe volt a honvédségen belül. Bár sokan azt gondolnák, hogy a hölgyek főként irodai munkát végeznek, Farkas András gyorsan tisztázta a helyzetet. – Rengeteg nő szolgál a harcoló alakulatoknál is, akik rajokban, szakaszokban, századokban, dolgoznak. Nálunk, a Különleges Műveleti Erőknél vannak olyan hölgyek, akik rohamlövész végzettséggel rendelkeznek – és ezt ők maguk választják. A törzszászlós, és Oravecz Kristóf is elismerte, hogy a nők sokszor tervezésben, szervezésben és precizitásban is felülmúlják férfi társaikat – Mondjuk ki őszintén: a multitasking jobban megy nekik! – emelték ki nevetve! Oravecz Kristóf pedig elárulta, hogy a légierőnél is egyre több női pilóta szolgál – és számukra ugyanazok a szigorú követelmények érvényesek, mint férfi kollégáikra.
„Előbb-utóbb mindenki beadja a derekát!” – A kiképzők titka
A műsorban szó esett arról is, mi történik, ha egy versenyző nem akarja teljesíteni a feladatokat. Farkas András erről csak ennyit mondott:
– Igen, volt olyan, akinek idő kellett, hogy elfogadja a szabályokat. De előbb-utóbb mindenki beadja a derekát. Persze, nem mindig ment zökkenőmentesen: volt, aki azt hitte, jobban tudja, hogyan kell megoldani egy-egy kihívást – de a szabályszegésnek mindig megvolt a következménye. Egy dolog biztos: A Kiképzés során nincs helye egónak, itt csak az számít, ki képes alkalmazkodni és kitartani.
Hírességek lettek? Megállítják őket az utcán!
Nem lehet nem észrevenni az óriásplakátokat, melyek országszerte hirdetik a műsort – de vajon megismerik-e a kiképzőket az utcán? A válasz: igen! Farkas András elmondta, hogy egyre több pozitív visszajelzést kapnak, még azoktól is, akik valaha sorkatonaként szolgálta alatta.
Az otthoni életük viszont egészen más világ – Farkas András például a csendes Zagyvarékason él, ahol mindenki ismer mindenkit.
– Ott nem lehet úgy kimenni az utcára, hogy valaki ne kérdezzen valamit, vagy ne szóljon hozzád A Kiképzéssel kapcsolatban.
Oravecz Kristóf, aki Martfűn nőtt fel, szintén megtapasztalja, milyen az, amikor hirtelen a reflektorfénybe kerül – de a visszajelzések neki is rengeteg erőt adnak.
És ami a legfontosabb: A Kiképzés igazi összefogásról szól
Bár a rajok a műsorban egymás ellen küzdenek, a kiképzők egyhangúan állítják: ők egy csapatként dolgoznak, még akkor is, ha a verseny szelleme feszültséget teremt. A podcastból kiderült, hogy a legnagyobb kihívás:
- nem a fizikai feladatokban rejlik;
- hanem abban, hogy a versenyzők miként képesek egy egységként működni.
Ez az igazi próbatétel – és talán ez a legnagyobb tanulság is: a siker kulcsa az összetartásban rejlik.
Ha kíváncsi, hogyan folytatódik a verseny, ne hagyja ki A Kiképzés következő epizódját hétfőn 21:25-től a TV2-n! Az igazi küzdelem még csak most kezdődik.