Természetes gyógymódok

2024.11.13. 16:00

Gyógynövények ősi titkai: az inkák csodaszere is előkerült a jászberényi Herbaesten

A természet patikája évezredek óta megannyi csodát rejt és számos gyógyírt kínál a különféle betegségek megelőzésére, egészségünk helyreállítására. A gyógynövények ősi titkaiba avatja be az érdeklődőket Báti-Dobos Szilvia természetgyógyász, fitoterapeuta Jászberényben indult interaktív előadás-sorozata. Az első Herbaesten jártunk, ahol többek között egy különleges immunerősítő növény és a Bekuckózó gyógyteakeverék elkészítésének fortélyait is megismerhették a résztvevők.

Sokan keresnek természetes megoldásokat a különféle betegségek megelőzésére. Az őszi-téli időszakban különösen fontos immunrendszerünk erősítése, például gyógyteákkal. A gyógynövények ősi titkait rejtő varázslatos világba kalauzolja el az érdeklődőket a jászberényi Herbaest, melyet Báti-Dobos Szilvia természetgyógyász, fitoterapeuta, a Natúrműhely megálmodója vezet. 

gyógynövények ősi titkai
Gyógynövények ősi titkait fedezhették fel a jászberényi Herbaest résztvevői. Az interaktív fitoterápia előadás-sorozat november 14-én, csütörtökön folytatódik a Főnix Műhelyházban
Fotó: Pesti József

Gyógynövények ősi titkai kulcsot jelenthetnek az egészségmegőrzéshez 

A Jászkerület Nonprofit Kft. által útjára indított ismeretterjesztő előadás-sorozat célja, hogy bemutassa, milyen lehetőségei vannak a gyógynövény terápiának egészségünk megőrzésében, helyreállításában. 

– A fitoterápia a természetgyógyászat egyik szakterülete, mely a növényekkel, növényi részekkel és ezek készítményeivel való gyógyítást jelenti. A fitoterápia négy területe a gyógynövény terápia, az aromaterápia, ami az illóolajok alkalmazását jelenti, az apiterápia, azaz a méhészeti termékek gyógyászati felhasználása és az étrend – kezdte a gyógynövény terápia bemutatását Báti-Dobos Szilvia. 

A Főnix-Műhelyházban tartott első interaktív Herbaesten a résztvevők egyebek mellett megtudhatták, hogyan lehet a mindennapokban otthon felhasználni a gyógyfüveket. A szakember az iható és a hatékony gyógytea készítés fortélyait is elárulta. Az őszi-téli időszakban sokan küzdenek különböző alsó- és felső légúti betegségekkel. A természetgyógyász kiemelte: ilyenkor segítségünkre lehet az apróbojtorján, a kakukkfű, az ökörfarkkóró sárga szirmából és citromfűből összeállított teakeverék, amely mind a száraz, mind a hurutos köhögésre javasolt. 

– Immunerősítő növényként lapacho-t is tehetünk hozzá, mely egy dél-amerikai örökzöld faféle. A kérgéből készült teát az inkák csodaszerének tartják – ajánlotta a rendkívül különleges növényt a hallgatóság figyelmébe Báti-Dobos Szilvia, aki a bodza- és a hársfavirág kombinációjának jótékony hatásairól is beszélt. 

A Hétfű névre keresztelt bázistea szintén fókuszba került. Ezt a keveréket Dr. Oláh Andor orvos-természetgyógyász receptje alapján állította össze a fitoterapeuta. Hét olyan gyógynövényből készült, melyek lefedik a teljes szervrendszert.

 A Hétfű teában egyenlő mennyiségben megtalálható:

  • apróbojtorján
  • kakukkfű
  • cickafark
  • borsmenta
  • csalán
  • diólevél
  • komló. 

Mint mondta, a Bekuckózó gyógytea kicsiknek és nagyoknak egyaránt ajánlott, hársfavirág, kakukkfű, borsmenta, hibiszkuszvirág és alma keverékét tartalmazza. Magában vagy mézzel ízesítve is nagyon finom, a gyerekek is szívesen fogyasztják. Mindezeken túl a gyógytea kóstolóval egybekötött Herbaesten általánosságban szó volt a gyógynövények hatóanyagainak kivonásáról, az illóolajok és szirupok készítésének fortélyairól és a méhészeti termékek pozitív hatásairól is.

gyógynövények ősi titkai
Báti-Dobos Szilvia fitoterapeuta, természetgyógyász gyógyteakóstolóval egybekötött előadást tartott Jászberényben 
Fotó: Pesti József

A gyógyító elixírek is fókuszba kerülnek a második Herbaesten 

A második Herbaest november 14-én, csütörtökön lesz 18 órakor a Főnix Műhelyházban. A találkozó fő témája ezúttal a légzőszervi megbetegedések természetes módon történő gyógyítása lesz. Báti-Dobos Szilvia természetgyógyász bemutatja, hogyan érdemes összeállítani az otthoni természetes házipatikát, mely segítségével sikeresen gyógyíthatjuk a szezonális légúti megbetegedéseket. Az interaktív előadáson a gyógyteák mellett szó lesz az aromaterápiás kencékről, a diffúzorba javasolt illóolajokról, a méz kreatív újragondolásáról és a gyógyító elixírek készítéséről is. A táplálékkiegészítők sajátosságai, az étrend egészségre gyakorolt hatása szintén izgalmas témának ígérkezik.

 


 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában