Probléma

2025.03.19. 10:30

Nagy baklövés a Coca-Colánál: félrecímkézett kólák jelentek meg a boltokban, egyesek vagyonokat kérnek értük!

Hónapok óta furcsa palackok bukkannak fel a boltok polcain: Coca-Cola Light felirat a címkén, de Coca-Cola Zero kupak a tetején. A Coca-Cola gyártója elismerte a hibát, és tisztázta, hogy a palackokban valójában Light kóla van, az összetétel megfelel a címkén szereplő adatoknak.

Óriásit hibázott a Coca-Cola Magyarországon: nem az van a palackban, mint ami a kupakon szerepel – egy vagyont érhet a rossz termék – közölte hírportálunkkal a Világgazdaság.

Coca-Cola
Összekeverte a kupakokat a Coca-Cola, elismerte a hibát a gyártó
Fotó: Gettyimages.com / Forrás:  Illusztráció

Hónapok óta különös kólás palackok bukkannak fel a boltok polcain: Coca-Cola Light címkével, de Coca-Cola Zero kupakkal. A csomagolási hiba nemcsak zavart okozott a vásárlók között, hanem üzleti lehetőséget is teremtett: egyesek már 50 ezer forintért árulják a hibás terméket az interneten.

Hibás csomagolás – Zero kupakos Light kóla a boltokban

A vásárlók egy ideje már találkozhatnak a boltok polcain a Coca-Cola Light egyedi kinézetű változatával: miközben a palack szürke címkéje és a „Light” felirat a megszokott maradt, a tetején fekete, Coca-Cola Zero logós kupak díszeleg.

A rendhagyó csomagolás sok kólarajongót bizonytalanságban tartott: vajon tényleg Light vagy inkább Zero kólát rejt az üveg?

A kérdés tisztázása érdekében a Világgazdaság megkereste a Coca-Cola Magyarországot, amely elismerte a gyártási hibát:

„Egy hiba következtében a közelmúltban a Coca-Cola Light termékünk 0,5 L és 1,75 L PET kiszereléseire Coca-Cola Zero logóval ellátott fekete csavarzár került.”

A gyártó egyértelművé tette, hogy a palackokban Coca-Cola Light található, az összetétel teljesen megegyezik a címkén szereplő információkkal. A kupak színe tehát nem befolyásolja a termék minőségét vagy ízét.

Mekkora a hiba, és még találhatunk hibás kólát a boltokban?

A Coca-Cola nem árulta el, pontosan hány palackot érintett a gyártási malőr. A minőségmegőrzési dátumokból azonban arra lehet következtetni, hogy a problémát azóta kijavították.

A júliusi lejáratú, hibás palackok mellett már megjelentek a hagyományos, szürke kupakos Light üdítők, amelyek augusztusi lejárati dátummal kerültek a boltokba.

Ez azt jelenti, hogy a hibás csomagolású termékekből már csak a raktárakban vagy a polcokon maradt készletek lehetnek elérhetők – aki gyűjtőként akar szerezni belőle, annak érdemes gyorsan lecsapnia egy palackra.

Zero vagy Light? Mi a különbség a két cukormentes kóla között?

Sokan felteszik a kérdést: ha mindkét termék cukormentes, akkor miért fontos a különbség?

A Coca-Cola Zero és a Coca-Cola Light között az édesítőszer-mix a fő eltérés.

Coca-Cola Zero: a klasszikus Coca-Cola ízéhez legközelebbi élményt kínálja három édesítőszerrel:

  • Ciklamát
  • Aceszulfám-K
  • Aszpartám

Coca-Cola Light: könnyedebb ízvilág, kétféle édesítőszerrel:

  • Aszpartám
  • Aceszulfám-K

Mindkét üdítő alacsony energiatartalmú és cukormentes.

Veszélyes lehet az aszpartám? Egyre nagyobb a vita körülötte

Az aszpartám egyre nagyobb vitát kavar az élelmiszeriparban. Bár az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) jelenleg biztonságosnak tartja, egyes kutatások szerint rákkeltő lehet.

A Foodwatch International februárban petíciót indított, hogy az aszpartámot betiltsák Európában.

Jelenleg mintegy 2500 termékben használják ezt az édesítőszert – beleértve a legtöbb diétás üdítőt is.

50 ezer forintért árulják a hibás kupakos kólát

A hiba üzleti lehetőséget teremtett a leleményesek számára. Az online apróhirdetési oldalakon már 50 ezer forintért kínálnak egy hibás palackot.

A gyűjtők azonban egyelőre nem csaptak le rá nagy számban, hiszen a félrenyomott csomagolású palackok még mindig elérhetők néhány bolt polcain.

Összegzés: peches hiba vagy szerencsés lehetőség?

A Coca-Cola Magyarország elismerte a gyártási hibát, de az ital minőségére nincs hatással.

A boltokban még találkozhatunk a hibás csomagolású palackokkal, de már csak a maradék készletek kaphatók.

A ritkaságokat keresők akár 50 ezer forintot is elkérhetnek egyetlen palackért – kérdés, hogy később valóban értékes relikviává válik-e ez a félrecímkézett kóla.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!