Büntetőügy

2024.11.29. 18:00

Önbíráskodás, vagy hamis vád: ítéletre vár Szolnokon T. P., az alvilági Keresztapa – videóval

Közvetlenül a perbeszédek előtt áll az alvilági Keresztapa büntetőügye a Szolnoki Járásbíróságon. A november 27-i tárgyaláson, védői indítványra, a nyomozati iratokból ismertetett részleteket a T. P. és további négy társa ellen csoportosan elkövetett önbíráskodás bűntette miatt zajló büntetőeljárás bírája, dr. Nánási Máté. Önbíráskodás vagy hamis vád, ez itt a kérdés...

A Szolnoki Törvényszék épületének igen magas hőfokra felfűtött földszinti tárgyalótermében szerdán délelőtt bóbiskolt a bizonyítási eljárás egy-két fontos szereplője, noha Nánási bíró olvasmánya igen izgalmas tartalmúnak bizonyult. Kiderült ugyanis, hogy az Utcai Harcosok Országos Szövetségének korábbi országos elnökét, a Budapest Maccabi Sportklub alapítóját és volt vezetőjét, valamint különböző küzdősportok szervezőjét és menedzserét évtizedek óta figyeli és lehallgatja a Nemzeti Védelmi Szolgálat. Vád kontra védelem: önbíráskodás vagy hamis vád?

Önbíráskodás vagy hamis vád
Önbíráskodás vagy hamis vád? A vádlottak védői (jobbra) dr. Nánási Máté bírót igyekeznek meggyőzni védenceik ártatlanságáról
Fotó: Mészáros Géza

Az NVSZ a mai napig teheti mindezt azért, mert a Szolnoki Járásbíróságon zajló büntetőügy első rendű vádlottja, T. P. előélete nem teljesen makulátlan. A magyar alvilág egyik legismertebb alakja kisebb megszakításokkal összesen 16 évet töltött börtönben többek között önbíráskodás, súlyos testi sértés, zsarolás, lőfegyverrel visszaélés és bűnszervezetben elkövetett emberölés kísérlete miatt.

Nem előny a büntetett előélet 

A jelenlegi ügye mostani tárgyalásán a bíró felolvasta a nyomozati iratokból, miszerint T. P-t kifejezetten inspirálja, hogy őt a hazai közéletben úgy ismerik, mint a magyarországi Keresztapát, s akinek megjelenése másokban félelmet kelt, pszichikai nyomást eredményez. Tulajdonképpen a mostani büntetőper vádja is erre a személyiségjegyre, vádlotti „alakításra” épül.

Arra is fény derült ugyanis Nánási bíró olvasatából, miszerint T. P. azáltal is elhíresült és vált ismertté a magyar bűnüldöző szervek előtt, miszerint személyesen ő, vagy az általa alapított őrző-védő cégek tagjai pénzbehajtással, illetve uzsorakölcsönzéssel is foglalkoznak. Egy ismerősének, a másod rendű vádlottnak pedig, a vád szerint, T. P. épp e „rettenthetetlen”, félelmet keltő kiállására, pszichikai nyomásgyakorlására és „munkájára” volt szüksége a válófélben lévő feleségével szemben.

A vád szerint a megvádoltak kimerítették a csoportosan elkövetett önbíráskodás bűntettét azáltal, hogy 2021. április 24-én egy jászalsószentgyörgyi háznál személyes fellépésű ráhatással, hovatovább kényszerítéssel vettek rá egy hölgyet, hogy volt férjével, a másod rendű vádlottal szerződést kössön, miszerint közös házuk vonatkozásában havi 50 ezer forint használati díjat fizessen számára.

Önbíráskodás vagy hamis vád? Hamarosan kiderül!

A vád nem tágít, a december 2-i perbeszédben az ügyész vélhetően fenntartja a csoportosan elkövetett önbíráskodás cselekményét, míg a vádlottak és védőik nem látják bizonyítottnak a bűntett megvalósulását. T. P. ráadásul azt állította több alkalommal is a tárgyalásokon, hogy ellene zajló folyamatos vegzálás, illetve politikai bosszú is állhat a magyar igazságszolgáltatás hátterében. A Szolnoki Járásbíróság előtt két évvel ezelőtt tartott előkészítő ülésen az ügyészség kizárólag a „Keresztapa” vonatkozásában indítványozott hat évnyi végrehajtandó szabadságvesztést, míg valamennyi vádlott társa esetében felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását kérte. Az ajánlatot egyik vádlott sem fogadta el...

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában