Szolnok/Zagyvarékas

2024.12.09. 11:25

Sérelmek, gázolás, többmilliós kár: csúnya véget ért a két ismerős nézeteltérése

A 26 éves zagyvarékasi férfi gyerekkori ismerősét először egy kalapácsal ütötte, autójának üvegét betörte. Néhány héttel később aztán szándékosan el is gázolta őt, a sértett csak a szerencsének köszönhette, hogy életben maradt.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség emberölési kísérlet, rongálás és felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt emelt vádat azzal a 26 éves zagyvarékasi férfival szemben, aki először egy parkolóban, egy kalapáccsal esett neki a haragosának, később aztán az út szélén szándékosan elütötte őt – tájékoztatta hírportálunkat a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség.

bántalmazás
A zagyvarékasi férfi egy áruház parkolójában bántalmazta ismerősét, illetve autójának ablakát is beverte egy kalapáccsal
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség

Fokozatosan romlott meg kapcsolatuk

A férfi és a sértett gyermekkoruk óta ismerték egymást, de viszonyuk egy jármű adásvétele kapcsán megromlott. A vád szerint a férfi 2023. május 7-én, az esti órákban az egyik szolnoki áruháznak a parkolójában egy kalapáccsal betörte ismerőse autóját, majd a járműben ülő férfi lábát kalapáccsal ütötte, arcát ököllel ütötte, végül pedig megfogta és kirángatta őt a kocsiból. A bántalmazásnak a sértett testvére vetett véget, aki a helyszínre érkezett. Mint kiderült, a férfi az ütlegeléstől 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, az autójában pedig több millió forintos kár keletkezett.

A két férfi közöt 2023 nyarán még inkább elmérgesedett a viszony.

Közös történetük 2023. július 28-án, akciófilmbe illő jelenetekkel folytatódott. A vádlott autójával Szolnok külterületén szembetalálkozott haragosa kocsijával, megfordult és mögé parkolt. Mindketten kiszálltak járműveikből, a vádlott fenyegetőzött, veszekedtek egymással. Ezt követően a férfi az autójával a haragosát szándékosan, nagyjából 50-60 kilométer/óra sebességgel elütötte, majd elhajtott a helyszínről.

Csak a szerencsének köszönheti életét

A gázolás miatt a sértett a motorháztetőre esett, majd onnan az árokba zuhant, és több, 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. Csak a véletlennek köszönheti, hogy életben maradt. Az ügyészség a vádiratában a férfivel szemben – arra az esetre, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri – 9 év börtönbüntetés, 10 év közügyek gyakorlásától, 7 év közúti járművezetéstől eltiltás kiszabására tett indítványt. Az ügyben a Szolnoki Törvényszék hoz majd végleges döntést, a férfi bűnügyi felügyeletben várja a döntést.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában