2025.01.19. 17:15
Apátiban mutatta be egy tolvaj, mit ne tegyünk, ha a fél város minket keres
A rendőrök hatrendbeli lopás miatt kezdeményezték egy 24 éves férfi letartóztatását.
A rendőrök hatrendbeli lopás miatt kezdeményezték egy 24 éves férfi letartóztatását. A jászapáti rendőrök január 13-án azonosították az elmúlt másfél hónapban a településen elkövetett több bűncselekmény elkövetőjét, aki azonban ismeretlen helyen tartózkodott – tájékoztatta hírportálunkat a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrök a jászapáti közterület-felügyelőkkel együtt keresni kezdték a helyi lakost. Az együttműködés már másnap délelőtt eredményt hozott, hiszen a közterület-felügyelők meglátták az utcán a sétára induló keresett férfit, és értesítették a nyomozókat.
A 24 éves feltételezett elkövetőt a rendőrök előállították, és kihallgatták hatrendbeli lopás miatt. A megalapozott gyanú szerint a férfi bement Jászapátiban több ingatlanba, és munkagépeket, szerszámokat, baltát, festéket, hangfalat, televíziót, kávéfőzőt, kerékpárt, valamint a buszpályaudvarról két lezárt kerékpárt vitt el.
A gyanúsítottat a nyomozók őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.