2025.02.27. 07:30
Családi biznisz a bűn árnyékában: így bukott le az egész banda – meglepő részletek derültek ki
Egy tiszaburai család otthonából irányította az illegális „füstölő” kereskedelmet, amiből évekig éltek. A rendőrség rajtaütött az árusokon, drogokat és több mint egymillió forintot foglaltak le. Az ügyészség indítványára a bíróság elrendelte a családtagok letartóztatását, egyikük azonban fellebbezett.
A Tiszafüredi Járási Ügyészség új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette miatt indítványozta egy egész család – egy nő és három férfi – letartóztatását, akik Tiszaburán, az otthonukban árulták a „füstölő” néven ismert kristályos port. A családi „vállalkozás” 2023 nyarától 2025 februárjáig működött, és az ügyészség szerint a gyanúsítottak főként ebből éltek...

Fotó: Shutterstock.com / Forrás: Illusztráció
Drogbiznisz otthonról
Dr. Ocsovai Ágnes, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség szóvivőjének tájékoztatása szerint a nyomozati adatok szerint az apa, anya és gyermekeik is részt vettek az illegális kereskedelemben. Az új pszichoaktív anyagot ismeretlen személyektől szerezték be, majd otthonukban csomagolták és értékesítették a helyieknek. A kristályos port „füstölő” néven adták el, pakkonként 1 000 forintos áron.
A rendőrségi akció során a hatóságok előre kiporciózott droggyanús anyagot, mobiltelefonokat és 1,1 millió forint készpénzt foglaltak le az ingatlanban. Egy vásárlónál is találtak tiltott szert, amelyet szintén a családtól szerzett be.
Visszaesők a vádlottak padján
Az ügyészség indítványában kiemelte, hogy a négy gyanúsított közül hárman már többszörösen büntetett előéletűek, és más büntetőeljárások is folyamatban vannak ellenük. Ennek ellenére nem hagytak fel az illegális tevékenységgel, így fennállt a bűnismétlés veszélye.
A hatóság szerint az sem zárható ki, hogy szabadlábon maradva megpróbálnák megnehezíteni a bizonyítási eljárást.
Letartóztatás és fellebbezés
A bíróság az ügyészi indítvánnyal egyezően elrendelte a négy gyanúsított letartóztatását. A döntést hárman tudomásul vették, egyikük azonban fellebbezett. Védőik nem voltak jelen az ülésen.
A vármegyei főügyészség szóvivője hozzátette: a tiszaburai ügy újabb példája annak, hogy a kábítószer-kereskedelem nem csupán szervezett bűnözői körökben, hanem családokon belül is működhet. A hatóságok tovább vizsgálják az ügyet, és nem kizárt, hogy további érintettek is előkerülnek a nyomozás során.