2025.05.13. 19:55
A vasárnapi kamerafelvételek visszanézését kérik a miklósiaktól, miután híre ment az aznap esti szörnyűségnek
Épp hogy fellélegezhetnek a miklósiak azután, hogy a napokban sikeresen elfogták a rendőrök a temető vandálját, ismét arcul csapta őket egy másik visszatérő probléma: ezúttal 16 baromfi esett áldozatul a törökszentmiklósi kutyatámadás következtében – ráadásul ugyanoda mentek vissza, ahol a legutóbbi vérengzést tartották.
Elsőre is megrendítő átélni egy ilyen esetet, de az ember naivan azt gondolja, hogy kétszer csak nem történik meg vele ugyanaz. Úgy néz ki azonban, hogy a sors ennél sokkal kiszámíthatatlanabb: a mostani törökszentmiklósi kutyatámadás 16 baromfi életét követelte. Ráadásul ugyanabban az udvarban történt a vérengzés, ahol legutóbb.

Fotó: facebook.com / Kovács Attila
Most sincs „gyanúsítottja” a törökszentmiklósi kutyatámadásnak
Sajnos az „elkövető(k)” ezúttal sem azonosíthatók be. Kovács Attila, a körzet önkormányzati képviselője ismét felhívta a Nádasdy utca környékén élő lakosság figyelmét, hogy akinek van kamerája, nézzék vissza a a május 11-ei napot, hogy az este folyamán volt e arra kóbor kutya.
Hogyan lehet védekezni a kutyatámadás ellen?
Mint korábban megírtuk, szinte rendszeressé váltak az ilyen és ehhez hasonló támadások a városban. Volt, hogy nyulat is öltek a kutyák, amelyeket sajnos lehetetlen elfogni, ha csak nem éri tetten őket a gazda. Egyéb védekezési lehetőségek azonban vannak, és tekintettel a megszaporodott esetekre, érdemes lehet az alábbiakkal védeni a baromfiudvart:
- A legelső és legfontosabb lépés a masszív kerítés. A kutyák számára egy gyenge vagy alacsony drótkerítés nem jelent akadályt, így legalább 150-180 centiméter magas, erős szerkezetű kerítést érdemes kiépíteni. Figyelni kell arra is, hogy az állat ne tudjon aláásni: a kerítésalapot érdemes legalább 30-50 centi mélyre leásni, vagy betonlábazattal ellátni. A kapuknál pedig olyan zárat célszerű használni, amit az állat biztosan nem tud kinyitni – például tolózárat vagy automatikusan visszacsukódó megoldást.
- A második védelmi vonal egy fedett kifutó, amely oldalról és felülről is hálóval vagy tetővel van ellátva, nemcsak a kutyáktól, hanem más ragadozóktól – például rókáktól, nyestektől vagy madaraktól – is megvédi az állatokat. Ez különösen fontos akkor, ha napközben hosszabb ideig nem vagyunk otthon, és nem tudjuk szemmel tartani az udvart.
- Végül, ha még biztosabbra szeretnénk menni, különféle technikai eszközöket is bevethetünk. Egy egyszerű mozgásérzékelős riasztó, fény vagy sziréna már elegendő lehet ahhoz, hogy elriassza az állatot. Ezen kívül egy biztonsági kamera nemcsak figyelmeztet a veszélyre, hanem bizonyítékot is szolgáltathat, ha később jogi vagy szomszédi egyeztetésre kerülne sor.
E három lépés együttesen már komoly védelmet nyújt: megelőzi a bejutást, elriasztja a kóborló kutyát, és segít nyomon követni az eseményeket. Ha mindez jól meg van tervezve, nemcsak a baromfik lesznek nagyobb biztonságban, de a gazda is nyugodtabban alhat.