Szolnok

2023.08.01. 14:00

Háromszor ugrott dobogóra az ejtőernyős válogatottunk Csehországban

A szolnoki versenyzőkkel felálló katonacsapat hadilábon állt a szerencsével.

Háromszor ugrott dobogóra az ejtőernyős válogatottunk Csehországban

A magyar válogatott (balról: Varga Tamás, Asztalos István, Bánszki Tamás, Gőgös Péter, Hirschler Gábor) csapatban a második helyen zárt

Forrás: Magyar Honvédség

A Magyar Honvédség ejtőernyős válogatottja – a horvátországi Rijeka és a szlovén Lesce után – folytatta a szereplését az ejtőernyős célbaugró világkupa-sorozat harmadik állomásán, a csehországi Klatovyban. A sorozat ebben az évben első alkalommal látogatott el Csehországba, az impozáns helyszínt a cseh ejtőernyőzés fellegváraként is szokás említeni.

A csapatból Bánszki Tamás századost sikerült elérnünk, aki remek hírekről számolt be hírportálunknak.

Mint elöljáróban elmondta, a rendezők előkészítő munkáját dicséri az, hogy kiváló célterületet állítottak a repülőtérre. A verseny során az időjárás ezúttal sem volt kegyes az ugrókhoz, de a verseny értékelése megtörtént a végrehajtott öt versenyugrásból is.

A magyar csapat (Hirschler Gábor zászlós, Varga Tamás zászlós, Asztalos István önkéntes műveleti tartalékos zászlós – mind MH Kiss József 86. Helikopterdandár, Szolnok, Bánszki Tamás százados és Gőgös Péter zászlós – mind MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár, Kecskemét) a cseh világbajnok katonaválogatott mögött a második helyen végzett, őket követte az olasz haderő válogatottja.

Egyéniben Bánszki Tamás százados a mester kategóriában az első, míg Varga Tamás zászlós a harmadik helyezést érte el.

– Külön örülök az elért eredménynek, mert eddig ez az év nem alakult jól az eredmények tekintetében. Az időjárás sem volt kegyes, és a szerencse sem állt a mi oldalunkon. Szeretnénk tartani ezt a jó szériát és a következő versenyeken is hasonló sikereket begyűjteni! – hangoztatta megkeresésünkre Bánszki Tamás százados.

A magyar „B” (Szolnok egyesületi) csapat (Buzás Nándor, Hirschler Bence, Horváth Ferenc, Reczi Attila, Tóth Nándor) a dánokkal azonos pontszámmal a tizenegyedik helyen végzett.

Az ejtőernyős célbaugró világkupa-sorozat augusztus 11-én az olaszországi Bellunóban folytatódik.


 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában