2024.11.06. 17:30
Családi Portaprogram: Kőteleken ismét belevágnak
Gyümölcsfákat ültetnek, jószágokat tartanak, kertet művelnek majd a kőteleki családok. A település ismét részt vesz a Családi Portaprogramban.
Ismét lendületet vesz a Családi Portaprogram Kőteleken. A Tisza-parti település idén is sikeresen pályázott, újabb családok vághatnak bele a kertművelésbe.
A közelmúltban látott napvilágot a „Családi Portaprogram – Szociális földprogram” pályázat döntési listája. A Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság közösségi oldalán olvasható információk szerint az ország tizenegy vármegyéjéből érkeztek pályázatok. Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből például Kőtelekről, ráadásul a Tisza-parti település önkormányzatának beadványa sikeres volt, valamivel több mint hárommillió forint támogatást nyertek el.
Idén is negyven család vághat bele
– Nagyon örülünk a lehetőségnek, ezúttal is negyven helyi családot szeretnénk bevonni a programba, ők kapnak lehetőséget arra, hogy „belekóstoljanak" az önellátásba, kertet műveljenek, termeljenek – hangsúlyozta megkeresésünkkor Lovász Tibor. A településvezető hozzátette: a közeljövőben a tavalyihoz hasonlóan gyümölcsfákat osztanak, szerszámokat adnak az érintetteknek, majd tavasszal folytatódik a program, akkor vetőmagokat, jószágokat kapnak a családok.
A Családi Portaprogram ösztönzően hat
A Belügyminisztérium megbízásából a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság által meghirdetett nyílt pályázat célja, hogy támogassa a vidéken élő, hátrányos helyzetű családok konyhakertjeinek megművelését, valamint ösztönözze a kisállattartást és az önellátásra való törekvéseket. A program a nyertes pályázók által országszerte nyolcvan településen valósul majd meg, amelyben 2 624 család kap lehetőséget kertjének megművelésére és önellátásának megvalósítására.
A térség képviselője is gratulált Kőteleknek
Kőtelek sikerét dr. Kállai Mária is megosztotta közösségi oldalán. A térség országgyűlési képviselője gratulált a település önkormányzatának. – Ez a támogatás jelentős segítséget nyújt majd a kőteleki emberek számára, és hozzájárulhat a helyi fejlődéshez, az itt élők életminőségének javításához – fogalmazott a honanya.