2024.11.26. 18:30
Választókerületének népességi adataival zárt le egy vitát a jászkunsági képviselő
A vidéki életet szólták le ellenzéki képviselők a parlament keddi plenáris ülésén. A jászkunsági képviselő körzetének népességnövekedésével vágott vissza.
A lakhatási válsághelyzet megoldásáról és a lakhatási nehézségekkel küzdő magyarok megsegítéséről szóló politikai vitát tartottak az országgyűlésben keddre virradó éjszaka. A napirend parlamenti vitáján az ellenzéki képviselők bírálták a kormány lakhatási politikáját, a kormánypárti képviselők ellenben méltatták az Orbán-kormány családtámogatási rendszerét. Utóbbiak között szólalt fel Herczeg Zsolt, a Fidesz-KDNP Törökszentmiklós és Mezőtúr környékének képviselője is, aki az általa képviselt térség egyes településeinek népességnövekedésével cáfolta az ellenzéki felszólalásokat.
Népességnövekedést történt a jászkunsági falvakban?
Az MTI beszámolója szerint a honatya részletesen ismertette a szociálisan rászorulók támogatási rendszerét, és megjegyezte: a kormány fontosnak tartja, hogy folyamatosan minél nagyobb mértékben támogassák őket.
Az állami hírügynökség szerint a kormánypárti politikus azokra az ellenzéki felszólalásokra válaszolt, amelyek szerint a vidéki élet nem nyújt jó életminőséget. A baloldali politikusok lakhatási válságot, vizes, nedves, beázott lakások sokaságát emlegették. Mindezt Herczeg Zsolt azzal cáfolta, hogy Jász-Nagykun Szolnok vármegyei választókerületének több településén is elkezdett növekedni a lakosságszám az elmúlt években.
A Központi Statisztikai Hivatal mérései szerint a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei 4. számú országgyűlési egyéni választókerületben valóban több településen is népességnövekedés történt az elmúlt időszakban.
Tiszapüspökiben a 2022-es népszámláláskor 1966-an laktak, míg a 2024-es januári felmérés szerint kétezren. Ugyanebben az időszakban szintén növekedett Csépa lakossága: ott 1572-ről 1581-re nőtt a népesség. De többen élnek Kétpón (560, 567), Kuncsorbán (527, 532), Mesterszálláson (630, 645), Szajolban (3695, 3722) és Tiszainokán (384, 397) is.