2024.11.30. 19:57
Ennyiért forralt borozhatunk a szolnoki adventi faluban – galériával, videóval
Fényfüzérek, karácsonyi díszek, édes italok, ropogós sültek és széles árpaletta. Megnyílt a szolnoki adventi falu.
Már megint az orrunknál fogva vezetnek minket. Ennek persze örülhetünk, hiszen a szolnoki adventi falu irányából – immár szokásosan – nem csupán ünnepi fények, de ünnepi illatok is áradnak. Nincs ez másként idén sem. A héten megnyitott az adventi falu a Kossuth téren, és ezúttal sem csak fényfüzérek és ünnepi díszek, de kellemes illatok, jobbnál-jobb inni- és ennivalók csábítják a főtérre a szolnokiakat.
Csütörtökön megnyílt a szolnoki adventi falu
A helybeliek engedtek is a kísértésnek, és már a csütörtöki nyitás után sokan felkeresték a karácsonyi falut. A helyiek családostul, barátostul, kisebb-nagyobb csoportokban gyülekeztek a hütték, pavilonok mellett, hogy némi karácsonyi hangulatot szívjanak magukba, no meg hogy kissé torkukat is felmelegítsék.
– Jól érezzük magunkat, és nem az alkohol miatt! Mi ugyanis alkoholmentes forralt bort iszunk – mondta el hírportálunknak a szolnoki Ancsa, aki barátnőjével, Elvirával kereste fel a vásárt. Mint mondták, minden évben el szoktak jönni, és úgy tervezik, hogy idén minden nap itt lesznek. Kedvencük is van a szolnoki adventi falu kínálatából, méghozzá a krampampuli nevű ital.
Különleges italokból egyébként nincs hiány a faluban. A mintegy két tucatnyi faház java részében kiszolgálnak teával, forralt borral, de minden árusnak megvan a maga specialitása. A kínálatnak csak a fantázia szab határt.
Ínycsiklandó finomságokkal várják a vásározókat
A vásárban a teát és a sima forralt bort egységes áron adják. Előbbi deciliterenként 200, utóbbi 450 forintba kerül. Forró csokit poharanként nagyjából ezer forintért vehetünk. Ám a különféle ízesítésű, variációjú italok ennél lényegesen többe kerülnek.
– Nálunk a legkedveltebb áru az epres forralt bor – árulta el Barcza Marcell, a Tiszaföldvárról érkező Barcza Borászat faházánál. Mint mondta, a pincészet négy éve van jelen a szolnoki adventi faluban, kínálatuk rendszerint széles, a forralt borokat ráadásul saját boraikból készítik.
Azok sem maradnak hoppon, akik az italozás előtt vagy után némi harapnivalót vennének magukhoz. Kapható:
- lepény,
- kenyérlángos,
- velő,
- csülök,
- haltepertő,
- sült csirke,
- kolbász – mindenki megleli a fogára valót.
A legkedveltebbek a helyben a kemencéből vagy az olajból kikerülő finomságok. Az árbeli eltérések itt is adottak: egy sima lángos ezer forintba, egy lepény kétezer, egy sima kürtős kalács szintén kétezer forintba kerül, a különleges feltétekkel megspékelt ennivalók és a kész ételek adagja ennél többet kóstál.
Megnyílt az adventi falu Szolnokon
Fotók: Nagy BalázsNem érdemes visszamondani a faházakat
Az árakban az tükröződik, hogy a kereskedők jelentős helypénzt fizetnek, a siker pedig nem garantált.
– Nem mindig volt nyereséges. De ez kicsit olyan, mint a szerencsejáték. Van, hogy adja, van, hogy nem, de nehéz kiszállni, hiszen sosem tudhatjuk, hogy éppen jó forgalmunk lesz-e. Az idei csütörtöki nyitónapon például esett, ennek ellenére nagyon jól ment a bolt – fejtette ki a Szoljonnak Varga Balázs, aki már nyolcadik éve bérel faházat a Kossuth téren. De kiszállni már csak azért sem akar – mondta –, mert ezek értékes helyek, amelyekért nagy a harc.
– Ha visszaadom a lehetőséget, valószínűleg sosem kapom vissza – fogalmazott, hozzátéve, meglátása szerint évről-évre többen látogatják a szolnoki karácsonyi falut.