2024.12.21. 15:00
Kaán Károly verseny, avagy hogyan fedezzük fel a természetet
Miért fontos, hogy a diákok ne csak a tankönyvekből tanuljanak a természetről? A Kaán Károly verseny évtizedek óta bizonyítja, hogy játékos, mégis komoly kihívásokkal a fiatalok lelkesedése és tudása is szárnyalhat.
Hogyan válik valaki nemcsak tanárrá, hanem példaképpé is generációk számára? Dr. Krizsánné Józsa Piroska, a mezőtúri biológiatanár, közel fél évszázada adja tovább a természet szeretetét diákjainak, különleges módszereivel és fáradhatatlan elhivatottsággal. Neki köszönhetjük a ma már 33 éve zajló Kaán Károly versenyt, ami országos megmérettetéssé nőtte ki magát.
Idén dr. Krizsánné Józsa Piroska tanárnő munkáját a rangos Rátz Tanár Úr Életműdíjjal ismerték el. Vajon mi a titka annak, hogy a mai gyerekeket is a természet varázsa alá vonja, és miért olyan fontos a játékosság az oktatásban? Ismerjük meg közelebbről ezt a különleges pedagógust és pályáját!
A díjat december 10-én adták át Budapesten, a Fasori Evangélikus Gimnáziumban. Az elismerést az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával ítélték oda, kiemelve a természettudományos oktatás fejlesztését és a tehetséggondozás fontosságát. A díj nemcsak szakmai elismerést, hanem 2,5 millió forintos pénzjutalmat is magában foglalt.
Szoljon podcast
- Siker és határfeszegetés: így élte meg a túrkevei grafikus eddigi legnagyobb kihívását
- Elképesztő fejlődések origója lehet az új szolnoki labor
- Jeges csobbanás – egyre többen hódolnak az újévi őrületnek
- Hogyan éljük túl a szilveszteri durrogtatást egy félős kutyával? Íme, a legjobb tippek!
- Illés Fanni szerint egyetlen módszer van arra, hogy megküzdjünk az igazságtalanságokkal