Váratlanul érkezett

2025.01.25. 09:30

Minden kiderült: ekkor kapta pontosan a bombafenyegetést a miklósi iskola

Egy országos bombafenyegetési hullám részeként csütörtökön több vidéki iskola is érintett volt, köztük a törökszentmiklósi Hunyadi Mátyás Általános Iskola. A bombariadó Törökszentmiklóson - bár szerencsére nincsenek hozzá szokva sem az intézmény vezetők, sem az ott élők - nem okozott nagy pánikot, a szülők is nyugodtan számoltak be a történtekről.

Csütörtökön országos szinten több oktatási intézményt érintett bombafenyegetés, főként a fővárosban. De vármegyénk sem maradt ki, például a törökszentmiklósi Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola is megkapta a fenyegető üzenetet e-mailben.  Az iskola vezetése azonnal értesítette a rendőrséget, de kiürítésre nem volt szükség, és a tanítás is zavartalanul folytatódott, igaz a fenyegetés beérkezésekor a délelőtti órák már le is mentek. Vagyis az iskolába viszonylag későn érkezett az az e-mail, amiről akkor már az egész ország beszélt. A bombariadó Törökszentmiklóson, bár nagyon nem szokványos, de nem okozott pánikot.

Bombariadó Törökszentmiklóson
A bombariadó Törökszentmiklóson nem okozott riadalmat, a Hunyadiban zavartalanul folyt tovább a tanítás.
Fotó: Csapó Balázs / Forrás: Illusztráció

A bombariadó Törökszentmiklóson is üres fenyegetés volt

Péntek reggelre pedig teljesen elült a csütörtöki fenyegetés nyoma. A helyszínen járva és szülőkkel beszélgetve kiderült: a gyerekek szinte semmit sem érzékeltek az eseményekből. A tanórák rendben lezajlottak, és a szokásos délutáni foglalkozások sem maradtak el. A szülők szerint még olyan kivonulás sem történt, mint például egy próba tűzriadó esetén.

Markót Imre, Törökszentmiklós polgármestere, és az általános iskola igazgatója a közösségi médiában még csütörtökön nyilatkozott a történtekről, nyugtató üzenetük hozzájárult ahhoz, hogy a szülők ne essenek pánikba. 

Ennek köszönhetően sok gyermek délutánra is az iskolában maradt, ahogyan azt máskor is szokták, bár az oktatási intézmény lehetőséget biztosított arra, hogy aki szeretné hazaviheti gyermekét.

 A szülők elmondása szerint a rendőri jelenlét ugyan érezhető volt az intézménynél, amikor fél kettő után mentek a gyerekekért, de a légkör végig nyugodt maradt.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában