CISM Day Run

2025.02.18. 16:00

Volt egy céljuk, amiért futócipőre cserélték a bakancsokat a szolnoki katonák – galériával, videóval

„Béke és barátság a sporton keresztül!” – e jelmondatot tűzte zászlajára a Nemzetközi Katonai Sporttanács (francia rövidítéssel CISM – Conseil International du Sport Militaire). A Futás a békéért! elnevezésű futónaphoz kapcsolódva a Szolnokon települt alakulatok katonái is rajthoz álltak.

A CISM 1948. február 18-án alakult meg azzal a céllal, hogy a sporton keresztül népszerűsítse a békét a nemzetek hadseregei között. A sporttanács tagországának katonái, honvédelmi alkalmazottai 2006 óta, minden esztendőben, „CISM Day Run – Futás a békéért!” néven, közös futással ünneplik meg a szervezet megalakulását az évforduló napján, mely eseményhez a Magyar Honvédség 2015-ben csatlakozott.

Futás a békéért!
„CISM Day Run – Futás a békéért!” néven a világbékéért futottak február 18-án a Nemzetközi Katonai Sporttanács tagországainak katonái, köztük a Szolnokon települt négy katonai alakulathoz tartozó honvédek és honvédségi alkalmazottak
Fotó: Mészáros János

Minden év február 18-án több százezer katona vállalja be a békefutás kitűzött távját, köztük a Szolnokon települt (jelenleg) négy katonai alakulat (az MH Kiss József 86. Helikopterdandár, az MH Katonai Továbbképző Központ, az MH Különleges Műveleti Parancsnokság és az MH Krause Lajos 3. Területvédelmi Ezred) vállalkozó szellemű egyenruhásai, valamint a Szolnoki Honvéd Kollégium kadétjai.

Futás a békéért!

Kedden délelőtt kilenc órakor alapos bemelegítéssel vette kezdetét a „CISM Day Run 2025” a szolnoki helikopterdandár kifutóján. Elöljárói parancsra többszáz katona, honvédelmi alkalmazott és kadét tornáztatta az izmokat és ízületeket, készülve a futásra, illetve az azt hirdető világbékére.

A startpisztoly nélküli rajt utáni dübörgő ütemet a Queen zúzós We Will Rock You című dala, illetve további angolszász banda nótája szolgáltatta, ami azért elgondolkodtató, mert magyar együtteseknek is lenne alkalmas, talp alá való zenéje a távot végigkísérő ritmust nyomva. Például a Hooliganstól „A Döntés” című dal, melynek klipjét ráadásul tavaly nyáron épp a szolnoki helikopterkifutón forgatták a TV2-n futó „A S.E.R.E.G.” sorozathoz…

A háromkilométeres távot – győztest nem hirdetve – végül minden szolnoki katona lefutotta, kacagva teljesített kocogásukkal hozzájárulva a világbékéhez.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában