Kezdeményezés

2025.03.28. 12:25

Bemutattak egy dokumentumot, ami alapvetően befolyásolhatja a szolnoki elektrolitgyár sorsát

Formai hiba miatt korábban elutasította a helyi választási bizottság a szolnoki elektrolitgyár kapcsán kezdeményezett népszavazást. Az indítványhoz viszont megérkezett az egyetlen, hiányzó dokumentum.

Az Agóra Egyesület kezdeményezett népszavazást nemrég a szolnoki elektrolitgyár kapcsán. Mint korábban írtuk, a kezdeményezést formai hiba elutasították.

szolnoki elektrolitgyár
Megérkezett egy fontos csatolmány a szolnoki elektrolitgyár ügyében kezdeményezett helyi népszavazáshoz
Fotó: Shutterstock.com / Forrás:  Illusztráció

A civil szervezet azt a kérdést szeretné a szolnoki választópolgárok elé bocsátani, miszerint

Egyetért-e Ön azzal, hogy a Szolnok, Abonyi út menti Ipari Park 049/3, 049/4, 049/5, 049/6, 049/8, 049/9, 049/11, 049/12, 049/13, 049/14, 049/15, 049/16, 049/17 hrsz.-ú ingatlanokon elektrolitgyár beruházás létesüljön?

Az erről szóló beadványhoz viszont nem csatolták az egyesület alapító okiratát, emiatt a javaslat nem került a helyi választási bizottság asztalára.

Az egyesület hétfői közleményében azt írta, aznap pótolták a kötelező csatolmányt, kérdésük jóváhagyásra vár a helyi választási irodánál.

Hírportálunk érdeklődésére dr. Kovács Beáta, az Agóra elnöke elmondta, ez nem jelenti azt, hogy nemet mondtak Györfi Mihály polgármester javaslatára, amelyben a városvezető arra kapacitálta a civileket, hogy vonják vissza kezdeményezésüket. A polgármester a múlt pénteki közgyűlésen arról szólt, frakciója „nevére venné” a népszavazást, meggyorsítva a folyamatot. Kovács Beáta a Szoljon.hu-val közölte, a felek között jelenleg folynak az erről szóló tárgyalások.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában