Volt mit mesélnie

2025.05.16. 12:04

Győrfi Pál a szolnoki Pelikán Szállónál és a pályaudvarnál is feltűnt, most magyarázatot adott – galériával és videóval

Van, akik a televízióból, mások a járványügyi tájékoztatókból, vagy a TikTok videókból ismerik, de kevesen tudják, hogy Szolnokhoz is személyes élmények kötik. Győrfi Pál Szolnokon ezúttal nemcsak a mentőzés világáról mesélt, hanem egykori éveit is felidézte a vármegyeszékhelyről.

A Szolnoki Szakképzési Centrum pályaorientációs programsorozata, a Szakmák Színpada ezúttal is különösen ismert és elismert vendéget látott vendégül. Győrfi Pál Szolnokon mesélt különleges élményeiről. Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, aki immár két évtizede az egyik legismertebb arca a magyar egészségügynek, diákoknak tartott interaktív előadásában többek közt a mentősök mindennapjairól, valamint a pályaválasztás kihívásairól is beszélt a diákoknak.

Győrfi Pál Szolnok
Győrfi Pál Szolnokra látogatott, ahol a Szolnoki Szakképzési Centrum diákjainak tartott előadást a mentőszolgálatról és a pályaválasztásról
Fotó: Nagy Balázs

Győrfi Pál Szolnokon a fiatalokkal beszélgetett a pályaválasztásról és a hivatástudatról

Szinte a csilláron is lógtak, akkora volt az érdeklődés. A 150 fős hallgatóság csendben, feszült figyelemmel hallgatta Győrfi Pál minden szavát. Az Országos Mentőszolgálat szóvivője az egészségügyi pálya szépségeiről, kihívásairól beszélt, de közvetlen stílusával és személyes történeteivel még azok figyelmét is megragadta, akik talán nem is az egészségügy iránt érdeklődnek.

„A mentőzés nemcsak akció, hanem hivatás is”

Győrfi Pál őszintén beszélt arról, hogy bár őt gyerekkora óta vonzotta a mentőzés világa, sokan csak később találják meg azt a hivatást, ami valóban hozzájuk illik. A lényeg szerinte nem más, mint örömmel és elhivatottsággal végezni azt, amit csinálunk – legyen az mentőzés, fodrászat vagy akár asztalosmunka. A segítő szakmák megbecsülése különösen fontos, de minden olyan munka értékes, amiben az ember megtalálja önmagát és másoknak is tud adni valamit.

A diákok megtudhatták, milyen sokrétű a mentőszolgálat teendője: nemcsak mentőautóval dolgozók alkotják a rendszert, hanem kommunikációs szakemberek, mentőirányítók, informatikusok, technikusok is. A mentősök közötti csapatmunka, a folyamatos továbbképzések és a lelki támogatás rendszere mind hozzájárul ahhoz, hogy ez a hivatás hosszútávú és emberileg is teljesíthető lehessen.

A Szakképzési Centrumban – ahogy mondta –, ezerféle szakma közül lehet választani, de nem szeretne sorrendet állítani.

Azt a szakmát érdemes választani, ami a legközelebb áll hozzánk. Ma már nem kell görcsösen belekezdeni a pályaválasztásba, lehet kétszer-háromszor is módosítani, sőt, néha kell is. A lényeg, hogy olyat válasszunk, amiben örömünket leljük, és amivel nemcsak magunknak, hanem a környezetünknek is tudunk valamit adni. Szinte minden szakma ilyen, a mentősé is.

Győrfi Pál nemcsak előadott, hanem személyes történeteivel és kérdésekkel is bevonta a fiatalokat.
Győrfi Pál nemcsak előadott, hanem személyes történeteivel és kérdésekkel is bevonta a fiatalokat.
Fotó: Nagy Balázs

Mit gondolnak róla a diákok?

A fiatalok leginkább a járvány alatti tévémegjelenésekből, mások a TikTok-videókból ismerik a szóvivőt. Néhány résztvevő diákot megkérdeztünk, hol hallottak Győrfi Pálról, és mit gondolnak a munkájáról.

A legtöbbször a covid idején láttam a tévében, sok reklámban szerepelt. Tudom, hogy ő az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

– mondta az egyik tanuló. Arra a kérdésre, hogy szívesen dolgozna-e mentősként, határozottan felelt:

Igen.

Iván, az iskola másik diákja is a tévés szerepléseiből ismerte:

A tévében a covid-időszak alatt sokat szerepelt a – Maradj otthon! – kampányban.

Hogy mennyire tetszik a munkája kérdésünkre hozzátette: 

Nagyon tetszik, amit csinál. Bár én nem tudnám csinálni a mentősködést, de tiszteletreméltó.

„Szolnokra kicsit hazajövök”

Az előadás után Győrfi Pál hírportálunknak mesélt arról is, miért különösen kedves számára Szolnok. 

Szolnokra kicsit hazajövök.

– fogalmazott, majd mosolyogva idézte fel a 80-as évek emlékeit, amikor másfél évig szolgált sorkatonaként a városban, a zagyvarékasi úti laktanyában. 

– A mi generációnk még másfél év kötelező katonai szolgálattal kezdte a felnőtt életet. Ritkán engedtek haza, így Szolnok az otthonunkká vált abban az időszakban. Ha eltávozás volt, legfeljebb a Pelikán Szálló vagy a pályaudvar környéke volt elérhető. Ezért is jöttem most szívesen vissza, látni, mennyit fejlődött Szolnok, egészen különleges érzés – tette hozzá.

Nagyon szeretek fiatalokkal találkozni. Egyrészt könnyű dolgom van, mert egy olyan világot népszerűsítek, ami valóban csodálatos, látványos és akciódús. A mentőzés ilyen. De én igyekszem elmondani ennek a lelki töltetét is, hiszen hiszek abban, hogy ha valaki pályát választ magának, fontos, hogy olyan foglalkozást válasszon, amiben megtalálja önmagát, hosszú távon is megtalálja az örömöt.

– osztotta meg gondolatait.

Indulása előtt Győrfi Pál még közös fotózásra is szakított időt: csoportképet, és szelfiket is készíthettek vele, és néhányan gyermek rövid személyes beszélgetésre, tanácskérésre is lehetőséget kapott.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában