Tájékoztatás

2025.06.12. 15:00

Útfelújítások Túrkevén — látványos eredmények, ambiciózus tervek

Látványos képekkel adott hírt Sallai R. Benedek az aktuálisan elkészült utakról, útszakaszokról. Mint elmondta, folyamatosan zajlanak az útfelújítások Túrkevén: a belterületi utcák fejlesztése mellett a városvezetés új projekteken is dolgozik. A polgármester szerint a munka java még csak most következik.

A közelmúltban Sallai R. Benedek polgármester részletes tájékoztatást adott arról, hogy hogyan állnak most az útfelújítások Túrkevén. Mint elmondta, a belterületi utak felújításának eredménye már most is szemmel látható, de a tervek között további jelentős beavatkozások is szerepelnek. Bár a források korlátozottak, a cél világos: ciklusról ciklusra előre lépni, és minél több utcát korszerűsíteni.

útfelújítások Túrkevén
Folyamatosan zajlanak az útfelújítások Túrkevén. Sallai R. Benedek fotókat tett közzé közösségi oldalán az eddigi eredményekről.
Fotó: facebook.com / Sallai R. Benedek

Útfelújítások Túrkevén: mely utcák újultak meg eddig 2025-ben?

A város első félévi útfelújítási mérlege nem csekély. Egészen hosszú a lista a felújított, vagy részben felújított utakról, útszakaszokról. 
   • Porabka utca, Auchel utca;
   • Sirály utca (74 m),
   • Bem utca (122 m),
   • Mészáros Lázár utca eleje (44 m),
   • Erdőszél utca (100 m),
   • Módis utca (314 m),
   • Lovarda utca folytatása (167 m),
   • Bercsényi utca eleje (57 m),
   • Bojtor utca (321 m),
   • Túrkeddi utca lakott szakasza (231 m),
   • Gyárfás utca (102 m).
Emellett lakossági kezdeményezések révén, vegyes finanszírozásban megújult a Bethlen G. utca zug 60 méteres szakaszon, az Erdőszél utca második fele, valamint az Áchim András utca. A város külön figyelmet fordított a stratégiai jelentőségű utakra is, így felújították és kibővítették a mozi parkolóját, megtörtént a Thököly út korszerűsítése, a Liget környéki utcák utolsó szakaszainak lezárása és a Vécsey utca megújítása is.

Hogyan tovább?

Bár vannak olyan projektek, amelyek hosszú ideje nem "parlagon hevernek", a polgármester bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a városvezetés célja folytatni a fejlesztéseket, akár már az év második felében is, ha a források lehetővé teszik.

A következő évek tervei között kiemelten szerepel még:

  • Kelet-Újvárosban a Kísér utca, Kiss Ernő utca, Mészáros Lázár utca további szakaszai;
  • Városközpontan a Perbáth utca, Czeglédi utca és további déli utcák;
  • Északi városrészben a Csontos utca, Vámos utca, Ozsváth utca megújítása.

Ezeken kívül a város más fontos projektjei, mint az új víztorony, az Oroszlánvendéglő felújítása, a mozi további korszerűsítése, a strand fejlesztése és a Pákászösvény környezetének átalakítása is napirenden vannak. Ezzel együtt arra kéri a lakosságot, hogy legyenek  megértőek és értékeljék az eddigi eredményeket, hiszen nem lehet egyszerre mindent megvalósítani: a tempót és a lehetőségeket a hivatal teherbírása is befolyásolja, nem beszélve az olyan nehezítő körülményekről, amikor rossz szándékú emberek akadályoztatják a közösségért folytatott munkát.

Mindennel haladnunk kell, mindennel haladni szeretnénk, és mindent elkövetünk azért, hogy látványosan haladjon a városfejlesztés ügye. De nagyon kérem: LEGYENEK MEGÉRTŐEK! 


 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában