2023.07.19. 17:30
Jászságiak értékőrző munkáját ismerte el az Országos Honismereti Szövetség
Az Országház Felsőházi Termében vehették át az emléklapot.
Forrás: Illusztráció
Fotó: Shutterstock.com
A Nemzet Fővárosa – Budapest 150 címmel rendezték meg az ötvenedik Országos Honismereti Akadémiát a Magyar Nemzeti Múzeumban. A Honismereti Szövetség nagyszabású tudományos-ismeretterjesztő konferenciát az Országház Felsőházi Termében nyitották meg, ahol a köszöntők után kitüntetéseket, díjakat is átadtak.
– A Jászságból hatan kaptak emléklapot több évtizedes honismereti munkájukért – tájékoztatta hírportálunkat Szüle Katalin, az Országos Honismereti Szövetség jászkiséri elnökségi tagja.
Elismerésben részesültek: a Jász Múzeum dolgozói, Bollók György emeritus jászkapitány és felesége, Bollókné Gyurkó Mária, a Csete Balázs Honismereti Szakkör Játszóházi csoportja, Varga József fotós, Kovács Béláné Pető Magdolna a Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság elnöke és Kóródi Anikó Zsuzsanna opera-énekesnő.