2024.12.07. 14:22
Bemutatták, mi várja a látogatókat a karcagi Sámándobban – galériával
Állandó kiállítással bővült a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ. Molnár Tamás képzőművész Sámánrajzai látogathatóak decemberben.
Mostantól Sámánrajzok láthatóak a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központban, vagy ahogy sokan ismerik, a Sámándobban. Pénteken nyílt meg Molnár Tamás képzőművész, író fenti című kiállítása.
Molnár Tamás képzőművész alkotóközössége az Árvalányhaj művésztanya
A megjelenteket Szepesi Tibor polgármester köszöntötte, a kiállítást Bíró Lajos író, magyarságkutató nyitotta meg. Mint elhangzott, Molnár Tamás Szolnokon több beosztásban dogozott, volt a szolnoki Szigligeti Színház munkatársa is, Budapesten Arteria Galeria néven magánlakás-galériát alapított, 1988-89-ben magán hírszolgálatot létesít INDEX néven. 1989-90-ben művésztársaival megfaragja és felállítja a rákoskeresztúri köztemető 301-es parcellájában, a Nemzeti Sírkertben a mártírokra emlékező 201 kopjafát. Ez évben barátaival együtt létrehozza az Október 23. Alapítványt, amely a forradalom emlékét kívánja megőrizni. 1991-94-ben az első szabad kormány sajtó- és reklámszakértője. 2001-ben társaival újraszervezi az INCONNU művészcsoportot, tagja lesz a Sajtóklubnak, társadalmi munkában segíti az első Orbán-kabinet kulturális szakértői csapatát, rendszeresen publikál a Magyar Nemzet és a Demokrata című újságokban. 2013-ban Magyar Őstörténet Képekben címmel, országos vándorkiállítás anyagán dolgozik, amely elő-szkíta (Altáji) kőfaragások leletanyagát mutatja be. 2014-ben országos vándorkiállításra indul a 30 darab nagyméretű táblaképből álló Sámánrajzok kiállítása. Napjainkban Szentendrei-szigeten lévő tanyáján Árvalányhaj művésztanya néven alkotóközösséget és művésztelepet szervez és sámánszobrok tervezésével és faragásával foglalkozik – hangzott el az alkotóról, aki megköszönte Karcag városának, hogy Sámánrajzok alkotásai ide kerülhettek.
Molnár Tamás sámánrajz kiállítása
Fotók: Daróczi ErzsébetA megnyitón egy Sinka István verssel közreműködött Gánóczi Ferenc középiskolai tanár. A harminc 1x1 méteres alkotás a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ állandó kiállításaként látogatható decemberben, a korcsolyapálya nyitvatartási idejében.