Kosárlabda

2020.12.01. 23:51

Győzött az Olajbányász Szegeden, nagyon kikapott a Jászberény

Fontos meccset nyert meg az Olajbányász kosárcsapata az eddig várakozáson felül szereplő Szeged otthonában. A sok gonddal és bajjal küszködő jászberényi együttes pedig nagy különbségű vereséget szenvedett Pakson.

Az Olajbányász gárdája nagy csatában diadalmaskodott a Szeged otthonában

Forrás: Délmagyarország / Karnok Csaba

Fotó: Karnok Csaba

Csaknem két hónap elteltével játszott újra bajnoki mérkőzést a Szolnoki Olajbányász csapata, amely a Szedeák vendége volt az Újszegedi Sportcsarnokban. A hazaiak négy győzelemmel és két vereséggel, míg az Olaj játékosai két meccsből ötvenszázalékos mérleggel várták az összecsapást.

Esélyeshez méltóan kezdtek a vendégek, Bojan Szu­botics és Kovács Péter után Marjan Cakarun is betalált. A negyedik percben Govens Darrin törte meg a vészes a hazai gólcsendet. Ebben az időszakban uralta a palánkok környékét az Olaj, míg a hazaiak Govens Darrin tripláival zárkózgattak. Szubotics szórta a pontokat, majd Roko Badzim triplájával 10–20-ra módosult az állás. A negyed végéig nem történt nagy változás, hét ponttal járt előrébb a szolnoki csapat, mint vetélytársa.

A folytatásban azonban Govens hármasaival felzárkózott a Szedeák, majd a magyar válogatott hátvéd mellé James Dickey és Garrett Brown is bekapcsolódott a pontszerzésbe. Közben az Olaj játékosai elbizonytalanodtak, mindezt eladott labdák és pontatlan dobások is mutatták. A nagyszünetben már a szegediek vezettek 42–41-re.

Fotó: Délmagyarország / Karnok Csaba

A fordulást követően is egymás nyomában loholtak a felek, hol az egyik, hol a másik csapat volt két-három pontos előnyben. A hazaiknál Go­vens mellett Dordje Dze­le­to­vics szállította a pontokat, míg a vendégoldalon Ca­ka­run mellett Pongó Máté dobott fontos triplákat. A záró­felvonás 61–63-as állásról indult, Szubotics után Angelo Warner is rendre pontosan célzott, és 61–69-es állást követően már csak a kapaszkodásra futotta a szegediek erejéből. Az utolsó két percben azonban Dzeletovics dupláival és Keller Iván triplájával 78–81-re visszajött a meccsbe a hazai legénység.

Az utolsó percben négy büntetőjéből hármat bedobott az Olaj, míg a hazaiak triplakísérletei rendre lecsorogtak a gyűrűről, így végül küzdelmes meccsen értékes győzelmet aratott a szolnoki csapat. Az Olajbányász csütörtökön 20.15-kor a Kaposvár együttesét fogadja, a meccset élőben közvetíti az M4 Sport.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 78–84 (16–23, 26–18, 19–22, 17–21)

Szeged, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Török R., Győrfy R.

SZEGED: GOVENS 19/9, Kerpel-Frónius G. 2, Brown 10/3, DZELETOVICS 23, Dickey 6. Csere: Kerpel-Frónius B. 7/3, KELLER I. 11/3. Edző: Szrecsko Szekulovics

SZOLNOK: WARNER 19/9, Kovács P. 7/3, Rudner, SZUBOTICS 15/3, CAKARUN 16, Csere: Badzim 12/9, Zsíros 6/6, Pongó Máté 9/9, Taiwo. Edző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 5. p.: 4–10. 8. p.: 8–15. 12. p.: 22–23. 14. p.: 27–25. 18. p.: 38–33. 23. p.: 44–46. 27. p.: 51–58. 33. p.: 61–69. 38. p.: 69–78.

Így látták a szakemberek a mérkőzést

Szrecsko Szekulovics (Szeged):  – Azért vesztettünk, mert sok támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfélnek, a szolnokiak tizennyolc pontot szereztek második szándékú támadásból. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy harmincegy hárompontos kísérletükből tizenháromszor találtak a gyűrűnkbe.

Gasper Potocnik (Olajbányász): – A Szedeák ismét megmutatta, hogy jó csapat, csak nagy küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet. A második negyed közepétől okosabban kellett volna játszanunk, ebben az esetben korábban lezárhattuk volna a mérkőzést.

Nagyon kikapott a Jászberény Pakson

Jászberényben zajlott az élet az elmúlt napokban. Mi úgy tudjuk, hogy anyagi problémák miatt megváltak Miljan Csurovics vezetőedzőtől és a bosnyák származású centertől, Aleksandar Radukictól. Ráadásul légiósaik közül az amerikai Brandon Penn, a horvát Ivan Milicevic és Czirbus József sérüléssel bajlódik. mellettük többen is betegek.

Így csak az utolsó pillanatban dőlt el, hogy az egykori játékos és edző, most klubelnök, Petőfi Áron kiket tud a pályára küldeni a bajnok esélyesnek kikiáltott Atomerőmű SE paksi otthonában. Mindössze egy légióssal játszó berényiek természetesen nem tudták megszorítani a négy külföldi kosarassal és válogatott játékosokkal felálló paksi csapatot, amelyik 54 pontos vereséget mért rájuk.

Dzunics Braniszlav, a Paks edzője azt mondta: – Azt kívánom a Jászberénynek, hogy minél hamarabb kijussanak ebből a helyzetből. Elismerésem a csapatomnak, próbáltunk minél komolyabban és jobban játszani, azt gondolom, hogy mindenki aki a pályára lépett odatette magát.

Petőfi Áron pedig azt nyilatkozta a Hunbasket.hu-nak: – Elismerésem az Atomerőmű csapatának, nyilván a bajnokság élvonalában lesznek, ma eljöttünk, játszottunk, de úgy gondolom, hogy sok szakmai értéke nem volt ennek a meccsnek. Az MKOSZ rendelete szerint a mérkőzéseket le kell játszani, amivel maximálisan egyet is értünk, azonban ha tehetek egy apró észrevételt, akkor az az lenne, hogy jobban meg kellett volna vizsgálni a helyzetünket,. A Kecskemét és mi voltunk azok, akiknek pozitív teszteket produkáló kosárlabdázói voltak, a mi felelősségünk volt pályára küldeni a játékosainkat, remélem mindenki komolyabb sérülés nélkül úszta meg a mérkőzést. Úgy gondolom, hogy amennyi találkozó elmaradt, belefért volna, hogy következő hétvégén játszunk, de mi eljöttünk Paksra, és pályára léptünk.

ATOMERŐMŰ SE–JÁSZBERÉNYI KSE 117–63 (30–16, 25–18, 27–17, 35–12)

Paks, zárt kapuk mögött. V:  Farkas G., Major, Németh P.

ASE: Baker 15/9, Pupp B., Capers 9, JACKSON 16/6, Lóránt 11/3. Csere: SHEPARD 18/3, EILINGSFELD 27, Kis R. 4, Verasztó, Kovács Ákos 15/6, Pajor 2, Velkey. Edző: Dzunics Braniszlav

JÁSZBERÉNY: Ruják B. 8/3, Katona J. 6, DONALDSON 21/12, BRBAKLICS 22/9, Rékasi 2. Csere: Kaszás M., Szőke 2, Kovács Ákos 2, Tóth T. Megbízott edző: Petőfi Áron.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 2–3. 4. p.: 9–3. 6. p.: 12–12. 9. p.: 13–12. 13. p: 36–19. 16. p.: 49–27.  22. p.: 63–41. 27. p.: 75–46. 33. p.: 89–54. 35. p.: 100–54

További eredmények: Kaposvár–Körmend 65–73, ZTE–Alba Fehérvár, 79–97