Győzelem nélkül maradtak harmadosztályú csapataink

Szerdán rendezték meg az NB III. Keleti csoportjának második fordulóját.

Varga Balázs

Sokba került a kihagyott büntető

Az este véget ért mérkőzéseken megyei csapataink közül a Tiszafüred 10 perc alatt kétgólos hátrányba került a Békéscsaba II. ellen, ám elég hamar sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak. A második félidő elején a vezetést is megszerezhette volna a TVSE, ám Harsányi Zoltán mellé lőtte a tizenegyest. A vendégek pedig büntettek, Ilyés Tamás kétszer is betalált, így a Füred végül 4–2-re kikapott hazai pályán.

Nem bírta a nagy nyomást a TFC

Sokáig csak helyzetekig jutott a DEAC a Törökszentmiklós otthonában, azonban a félidő végén három perc alatt kétszer is betalált, így nagy lépést tett a győzelem felé. A szünet után sem változott a játék képe, jöttek a debreceni helyzetek és velük együtt a gólok is, így a TFC végül nagy különbségű vereséget szenvedett.

Több kapufa, mint gól

A JFC a Hidasnémeti vendége volt, és az első 45 percben mindkét fél csupán kapufáig jutott. A Berény a második félidőben ismét eltalálta a lécet, majd a 72. percben már a kapuba talált, így megszerezte a vezetést. Azonban a hajrában egyenlítettek a hazaiak, míg a kék-fehérek ismét csak kapufáig jutottak, így döntetlennel zárult a találkozó.

Eredmények

Tiszafüredi VSE–Békéscsaba 1912 Előre II. 2–4 (2–2)

Lipcsey Elemér Sporttelep, 250 néző. Vezette: Dobai János (Bereczki Bence, Juhász Szabolcs)

TVSE: Tajti B. – Háda, Fehér Zs., Kalóz, Bartha (Barna B., 78.) – MÁCSAI, Vincze P., Barzsó (Kertész, 84.) – Deli (Nagy O., 61.), Harsányi, BARNA V. Edző: Dorcsák Zoltán

Gólszerzők: Kalóz (19.), Barna V. (27.), ill. Szabó Zs. (6. – tizenegyesből), Hodonicki (10.), Ilyés T. 2 (59., 78.)

Dorcsák Zoltán: – Nulla–kettő után visszajöttünk a meccsbe, majd jól kezdtük a második félidőt, de a kihagyott büntető után újra nagy hibákat követtünk el hátul, amit kihasznált az ellenfél.

Törökszentmiklósi FC-Veteriner–Debreceni EAC 0–4 (0–2)

Törökszentmiklós, 200 néző. Vezette: Újhelyi Tamás (Flinta Zoltán, Varga Levente)

TFC: Haris Á. – Gyomai (Hé­der A., 85.), Perevuznik, Gusz­tafik, Héder R. (Telinger, 63.) – Bencze Z. – Rimóczi (Szántó B., 63.), Kiss Cs. (Csúri D. 63.), Baráth, Faragó (Debreczeni, 63.) – Körömi. Edző: Török László

Gólszerzők: Székely D. (37.), Bényei (39.), Orosz M. (56.), Csányi (60.)

Török László: – Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert DEAC, de az bosszant, amilyen gólokat kaptunk. Sajnos ellenünk is jól futballoztak a bajnokesélyes debreceniek.

Hidasnémeti VSC–Jászberényi FC 1–1 (0–0)

Hidasnémeti, 150 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Tőkés Róbert, Kövér Tamás)

JFC: Bonica – Szanyi, TÓTH O., ARANYOS, László K. – ASZTALOS – Muhari (Nagy Sz., 55.), Szőllősi, Erdős, Sárossy – Szanku (Borics, 64.). Edző: Német Gyula

Gólszerzők: Zagijev (85.), ill. Asztalos (72.)

Német Gyula: – Sokkal jobb csapatunk van, mint az ellenfélnek, de ezt ma nem bizonyítottuk be.