Minimaraton

2021.08.11. 12:47

Számos dobogós helyezéssel zártak az újszászi futók

Tata legszebb részein déli 12 órai rajttal rendezték a 38. Tatai Minimaraton és Félmaraton nemzetközi utcai futóversenyt.

Forrás: Beküldött fotó

A futók körében leghangulatosabb versenyként számon tartott tatai futás különlegessége az is, hogy a korábbi 37 futásnak mindig volt újszászi résztvevője. A sorozat most sem szakadt meg, mert Újszász 19 fős csapattal nevezett. A többség már futott Tatán. Újoncként Sallai Péter és Elek Violetta először teljesítette a tatai 13.5 kilométert. A váltóban induló Diós Letícia és Kis Csenge is először futott Tatán. Fehér János 38. alkalommal rajtolt. Ketten, ő és a tatabányai dr. Répássy György büszkélkedhetnek 38 teljesítéssel.

A rajt előtt viharos szél fújt, többször heves zápor zúdult a várokozókra. Sokáig úgy tűnt, hogy esőben kell majd futni. A rajtra azonban elállt az eső. Kisütött a nap, és párás, fülledt melegben vágtak neki a futók távnak. A létszám a szokásosnál egy kicsit kevesebb volt. 355-en futottak. A legnépszerűbb a minimaraton volt. Az Öreg-tó és Cseke-tó megkerülése után a vár kapujában lévő célban ért véget a futam.

Az újszásziak jól futottak. A várudvarban tartott eredményhirdetésen sorra szólították őket a dobogóra. A sérülésből lábadozó Farkas Lilla a nők abszolút versenyében másodikként ért célba, a 19-24 évesek korcsoportjában pedig az első helyen végzett. Az órán belüli időt futó Bakos Dávid abszolút kilencedikként a 15-18 évesek között másodikként állt a dobogón. Vele egy dobogón állt a 15-18 éves lányoknál 1. helyezett Kárpáti Zoé. Fehér János a 70-74 évesek között lett bronzérmes. A Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge trió az 51-100 év összéletkorú női váltók versenyét nyerte.

Több újszászi versenyző is dobogós helyezéssel ért célba
Fotó: Beküldött fotó

A minimaratonok után az Öreg-tó hűs vizében szokott lazítani az újszászi csapat. Két alkalommal sárkányhajózás is szerepelt a programban. Most is sárkányhajózás és fürdés volt a terv. Az időjárás nem volt a legkedvezőbb, mert a tó vize elégé hullámos volt. Az újszászi futók azonban sikeresen leküzdötték a hullámokat. Az első villámlásra és mennydörgésre a kormányos a kikötőbe irányította a hajót. Mire a hajót sikerült kiemelni a vízből, akkorra leszakadt az ég, és egy órán keresztül ömlött az eső, mintha dézsából öntötték volna.

Eredmények

Minimaraton (13.5 km)

Férfiak (178): 9. Bakos Dávid 57:38 (2. a 15-18 évesek korcsoportjában, 17. Pomázi Bálint 1:00:16 (4. a 19-24 évesek korcsoportjában), 46. ifj. Fehér János 1:07:34 (5. 40-44 évesek korcsoportjában), 52. Sallai Péter 1:08:44 (6. a 15-18 évesek korcsoportjában), 56. Zakar József 1:09:03 (9. a 19-24 évesek korcsoportjában, 67. Bakos Dániel 1:12:23 (7. a 35-39 évesek korcsoportjában), 97. Zvolenszki Károly 1:18:29 (7. a 25-29 évesek korcsoportjában), 121. Almási László 1:25:59 (16. a 40-44 évesek korcsoportjában), 131. Czétényi András 1:27:36 (12. a 19-24 évesek korcsoportjában), 173. Farkas István 1:56:48 (13. az 50-54 évesek korcsoportjában), 174. Szaszkó Elek 1:57:22 (13. a 35-39 évesek korcsoportjában), 175. Fehér János 1:57:29 (3. a 70-74 évesek korcsoportjában).

Nők (81): 2. Farkas Lilla 1:03:15 (1. a 19-24 évesek korcsoportjában), 17. Kárpáti Zoé

1:17:00 (1. a 15-18 évesek korcsoportjában), 31. Elek Violetta 1:29:01 (8. a 45-49 évesek

korcsoportjában).

Váltó (25): 20. Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge 1:13:15 (1. az 51-100 év össz