Frissítve/Vízilabda

2022.01.24. 21:50

Vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában a Szolnoki Dózsa

Budapesten, a Komjádi uszodában rendezték a Ferencváros–Szolnoki Dózsa vízilabda-rangadót, amelyen a zöld-fehérek 10–7-es győzelmet arattak.

Forrás: Dömötör Csaba

A 12. fordulóból elhalasztott mérkőzésen az orosz Daniil Merkulov révén a hazaiak szerezték meg a vezetést, amit kisvártatva Angyal Dániel egyenlített ki. A folytatásban azonban a Fradi akarata és lendülete érvényesült, akik a nagy szünetig  6–2-es vezetést szereztek.

A fordulást követően Jansik Dávid, Angyal Dániel és Kovács Gergő révén mutatós center gólokkal visszajött a meccsbe a szolnoki gárda, 6–5.

A továbbiakban Vámos Márton növelte a hazaiak előnyét, majd Nagy Ádám ötméteresét kivédte a Fradi kapusa, Vogel Soma. A folytatásban Jansik Szilárd és Nemanja Ubovics találatával ismét négy gól lett a vendéglátók előnye, 9–5.

A záró negyedben felváltva potyogtak a gólok, a Fradi pedig 10–7-re megnyerte a rangadót.

FTC Telekom–Szolnoki Dózsa 10–7 (3–1, 3–1, 2–3, 2–2)

Gólszerzők: Merkulov 2, Vámos 2, Varga D. 2, Ubovics 2, Jansik Sz., Damonte, ill. Angyal 4, Kovács G. 2, Jansik D.