Röplabdacsapataink sikeres play-off mérkőzésen vannak túl

Péntek este a jászberényi hölgykoszorú a 2. fordulóval folytatta, míg a szolnoki férficsapat megkezdte az NB I. rájátszását.

Sebestyén János

Fontos győzelmet aratott a Jászberény Fotó: Pesti József

A Deme Gábor vezette Jászberény a debreceni Eötvöst, míg a Gulyás Ferenc dirigálta Szolnok a Rákosmente gárdáját fogadta.

A szépszámú szurkolói előtt játszó Berény a nyitószett elvesztése után óriásit harcolva fordított ugyan, de a negyedik felvonás újra hajdúsági sikert, s egyben egyenlítést (2:2) hozott. A döntő játszma végjátékát aztán a végig motiváltan játszó házigazda bírta jobban, melynek köszönhetően végül megnyerte a kiélezett mérkőzést.

A szolnoki gárda szintén szetthátránnyal kezdett a Rákosmente ellen, azonban a következő három játszmában – a végjátékokban jobban koncentrálva – felőrölte ellenfelét, s magabiztos győzelemmel rajtolt a rájátszásban.

Jászberényi VT–Eötvös-DSE 3:2 (–19, 21, 23, –21, 11)

Jászberényi Belvárosi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Vigh A., Ladányi B.

Szolnoki RK–Rákosmente 3:1 (–20, 21, 20, 24)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 30 néző. Vezette: Sík B., Nagy Zs.