Kosárlabda

2022.04.27. 21:41

Kikapott Sopronban a tartalékos Olaj

A férfi kosárlabda középszakasz felsőházának 5. fordulójában a Sopron KC hét ponttal győzte le a tartalékos Szolnoki Olajbányászt.

Fotó: Illusztráció/Shutterstock.com

A vendégeknél a mérkőzésen nem léphetett pályára sérülés miatt Brandon Young, Kovács Péter, Bojan Szubotics, Samuel Taiwo, Gilszki Erik és Zsíros Péter sem.

A hazaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést és már az első negyedben tíz pontos  előnyt építettek. A folytatásban is soproniak domináltak, míg tartalékos Olaj csak üldözte vetélytársát a nagyszünetig,  53–39.

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a hazaiak amerikai játékosai továbbra is szórták  a pontokat. A záró felvonás 75–59-es állásról indult. A szolnoki gárda összekapta magát, sőt két perccel vége előtt hét pontra csökkentették a különbséget, de a vendéglátók győzelmét nem tudták megakadályozni, 97–90.

Vereségével is biztosan tartja második helyét a Tisza-parti alakulat, amely jövő szerdán a Körmendet fogadja.

Sopron KC–Szolnoki Olajbányász 97–90 (26–17, 27–22, 22–20, 22–31)

Sopron, 1200 néző. Vezette: Kapitány, Tőzsér, Minár

Sopron: MACK 18/9, MYERS 32/3, SITKU 7/3, Ford 6/3, MONTGOMERY 18 Csere.: Boriszov 4, Csendes, Halász, Werner, FAZEKAS 9/3 Takács 3/3, Supola. Edző: Kosztas Flevarakisz.
Szolnok: Pongó 6, Badzim 14/3, PALLAI 10, RUDNER 14/12 CAKARUN 19 Csere.: CUMMINGS 22/9, Sebők, Vincze 3/3, Arabo, Csornai. 2. Edző: Gasper Potocnik..