Frissítve / Galériával

2022.05.18. 20:38

Hazai vereséggel kezdte a rájátszást az Olajbányász

A kosárlabda NB I. negyeddöntőjének első meccsén az Olajbányász 86–75-ös vereséget szenvedett a Kecskeméti TE alakulatától.

A hazai pálya sem segített a szolnoki kosarasokon Fotó: Nagy Balázs

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 75–86  (22–29, 15–20, 18–18, 20–19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Praksch, Nyilas.

SZOLNOK: Pongó, Badzim 6/6, Pallai 6/3, CUMMINGS 19/9, Cakarun 9. Csere: Young 13/3, Kovács P. 4, SZUBOTICS 15/6, Gilszki 2, Rudner 1.  Edző: Gasper Potocnik

KECSKEMÉT: Pollard 10/3, MILUTINOVICS 15/6, KLOBUCAR

22/12, Kucsera, Karahodzsics 10. Csere: DRAMICSANIN 15/6, Kiss D., WITTMANN 14/12, Ivkovics M. Edző: Forray Gábor

Az eredmény alakulása

4. perc: 9–10. 8. p.: 18–19. 14. p.: 23–42. 18. p.: 29–47. 24. p.: 46–58. 28. p: 52–62. 33. p.: 60–73. 37. p.: 66–79. 40. p.: 69–83.

Jó hír volt a kezdés előtt, hogy a szolnokiak eddigi sérültjei közül, Bojan Szubotics és Kovács Péter is játékra jelentkezett  Gasper Potocnik vezetőedzőnél. Az aktulális évadban hárommszor is legyőzte az Olaj a Kecskemétet,  de mint tudjuk, ezt nem lehet alapul venni, hiszen a palyoff-fal egy új bajnokság kezdődik.

Mintegy nyolc percig fej fej mellett haladtak felek, a negyed végén azonban 18–19-es állást követően a triplákat pontosan dobó KTE egy 10–3-as rohammal 22–29-re módosította az állást.

A második negyedben is jól szórtak a vendégek, míg az Olaj elkapkodta támadásait, közben egyre nőtt különbség, a 17. percben 27–47-es állást mutatott az eredményjelző. Szerencsére összekapta magát a hazai csapat és az  első félidő végre Cummings tripláival 37–49-re zárkózott fel.

A fordulást követően folytatódott az üldözőverseny, az Olaj küzdött, hajtott, de igazán nem tudott közel férkőzni vetélytársához, mert lila-fehéreknek minden hazai pontra volt válaszuk. Így volt ez a záró felvonásban is, Szubotics és Cumminngs hiába volt ponterős, 62-73-ra feljött az Olaj , ám Wittmann és Pollard triplájával eldőlt a mérkőzés.

Tehát 1–0-ra vezet a KTE az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban. A folytatás szombaton este hat órától a Hírös városban.

Így látták a szakemberek a meccset

Gasper Potocnik: – Sajnos rosszul is kezdődött a mérkőzés, hiszem Pongó Máté már az első percben megsérült. Elismerésem a kecskemétieknek, akik fizikálisan és koncentrációban egyaránt fölénk nőttek. Messze még a vége, ugyanis ez egy hosszú széria kezdete volt. Szombaton folytatjuk Kecskeméten.

Forray Gábor: – Amit megbeszéltünk azt csapatunk maximálisan betartotta. Az első félidőben különösen jól védekeztünk, hiszen 37 pontos tartottuk az Olajt.  A második játékrészben jól sáfárkodtunk előnyükkel, és a lélektani pillanatokban fontos pontokat dobtunk. Örülünk a győzelemnek, de nem dőlhetünk hátra, hiszen ez csak a playoff első meccse volt.

További eredmények: Körmend–Oroszlány 74–90, Falco KC–Szeged 105–86, Sopron–Alba Fehérvár 90–91 – hosszabbítás után