Galériával

2022.05.04. 21:26

Tartalékosan is nyert az Olaj

Az Olaj kosárcsapatának soraiban Brandon Young, Taiwo Samuel Gilszki Erik, Kovács Péter, Zsíros Péter is sérüléssel bajlódik, ezért ők öten hiányoztak a Körmend elleni meccsen. Szintén maródi Bojan Szubotics bemelegített és ott ült a kispadon, de ő sem lépett pályára a későbbiekben.

Az Olajbányász kosárlabda csapata a Körmendet fogadta otthonában Fotó: Nagy Balázs

A hullámhegyekkel és hulllámvölgyekkel tarkított meccset vívott egymással a két ősi vetélytárs. A jól védekező és óriási lelkesedéssel játszó szolnoki gárda teljesen megérdemelten győzött a vártnál gyengébben teljesítő Rába-partiak ellen. Az Olaj sikere egyben azt is jelenti, hogy a hátralévő két meccsüktől függetlenül a második helyen zárták a középszakaszt.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ– EGIS KÖRMEND 82–70 (20–20, 21–9, 15–33, 26–8)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Benczur, Tóth C., Farkas G.

OLAJ: PONGÓ MÁTÉ 12/6, Badzim 14/6, PALLAI 9/6, Rudner 11/9, CAKARUN 19. Csere: CUMMINGS, 17/6, Sebők A., Vincze R., Arabo. Edző: Gasper Potocnik

KÖRMEND: Stokes 8/6, WHITE 25/12, Takács K. 2, Szavics 8/6, GORDON 8.
Csere: Martinez, Ferencz 9/3, Henry 8, Krivacsevics 2, Kenéz. Edző: Andonisz Konsztandinidisz

Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–8. 8. p.: 15–17. 14. p.: 23–25. 18. p.: 33–29. 24. p.: 43–42. 28. p: 51–54. 34. p.: 66–66. 38. p.: 76–68.

Igy látták a szakemberek a rangadót

Gasper Potocnik: – Elismerésem a csapatnak, a mai produkcióért és a középszakaszban elért második helyért. Nagyon fontos meccset nyertünk egy erős Körmenddel szemben. Remélem sérültjeink hamarosan felépülnek és velük együtt készülhetünk a rájátszásra.

Andonisz Konsztandinidisz: – Fura egy mérkőzés volt, olykor jól játszottunk, de volt olyan időszak, amikor gyengébben teljesítettünk. Magasabb szerkezetben játszottunk, mint a Szolnok, ezért a palánk alatt erősebbek voltunk, de az utolsó három perc a hazai csapaté volt, amelyik megérdemelten nyert.