2022.10.01. 21:56

Győzelemmel rajtolt az Olaj Kaposváron

A Kosárlabda NB I. rajtján biztos győzelmet aratott az Olajbányász a Kaposvár otthonában.

Fotó: Szolnoki Olajbányász / Bugány János

A Tisza-parti piros-feketék végig vezettek a mérkőzésen. Csapatjátékukról mindent elmond, hogy közülük hat játékos is tíz pont fölött dobott. Arról nem beszélve, hogy az Olaj kosarasai 19 gólpasszt osztottak ki egymás között, a lepattanó csatát pedig 33-26-ra nyerték meg. Négy perccel a vége előtt 70–84 volt az állás, a hazaiak a végjátékban kozmetikáztak az eredményen.

Az Olaj szombaton 18 óráról a Sopront fogadja.

Kometa Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 88–94 (18–22, 22–27, 22–27, 26–18)

Kaposvár Aréna, 1200 néző. V: Földházi T., Győrffy, Ádám J.

Kaposvár: Aris 12/3, Puska, Griffin 19/6, Gabric 13/9, Hughes 12. Csere: Halmai 3/3, Paár 3/3, Krnjajski 16/9, Hendlein 8/3, Bogdán, Csorvási 2. Edző: Ivan Rudez.

Szolnok: Durham 11/3, Pallai 11/6, Barnes 5, Szubotics 14/3, Williamson 14. Cserék: Pongó 6/6, Gavin 17/12, Rudner 2, Lukács N. 12/3, Révész 2. Edző: Gasper Potocnik.