2022.11.23. 21:06

Kikapott az Olaj Oroszlányban

Hiába vezetett a meccs nagy részében az Olajbányász kosárcsapata Oroszlányban, a hajrában az eladott labdák és kihagyott büntetők miatt vesztesen hagyták el a játékteret.

MVM OSE-Lions–Szolnoki Olajbányász 86–84 (22–26, 25–23, 17–21, 22–14)

Oroszlány, 1200 néző. Vezette: Mészáros B.,Söjtöry, Németh P.

OROSZLÁNY: RUJÁK 9/3, Szabadfi, BARNJAK 11/3, Carev 10/6, Dorog. Csere: Illés 7/3, Mucza 2, DIMITRIJEVICS 23/6, KRESTININ 13, Calloway 11/6, Werner. Edző: Simon Petrov.

SZOLNOK: Durham 2, Gilszki, Barnes 4/3, SZUBOTICS 26/12. Williamson 9/3.. Csere: GAVIN 21/9, Révész 3, Rudner, Pongó 2, LUKÁCS 16/9, Sebők 1. Edző: Gasper Potocnik.

A listavezető Olajbányász még mindig a gerincproblémákkal küszködő Pallai Tamás nélkül érkezett a nyolcadik helyen tanyázó Oroszlány otthonába.

Hamar egymásnak estek a csapatok, termelték a pontokat a hazaiak közül Alekszej Carev, míg vendégoldalon Jimmy Gavinvolt rendre eredményes. Az Olaj vezetett a meccsen, de csak néhány ponttal, így nem lehetett nyugodt, mert az OSE ott loholt nyomukban. Az első negyedben két dupla volt az Olaj előnye, 22–26. A folytatásban úgy tűnt, hogy meglép ellenfelétől a szolnoki gárda, amelyik hét ponttal is vezetett, 33–40. A jól lepattanozó vendéglátók azonban nem hagyták magukat, és egy 12–4-es rohammal átvették a vezetést, 45–44. A félidő hajrájában ismét az Olaj percei következtek, igaz csak két pont volt az előnyük húsz perc játék után, 47–49.

A térfélcsere után ismét a jól játszó Bojan Szubotics lendített az övéin, a csapatkapitány pontjaival araszolt a vendéggárda, sőt Lukács Norbert triplájával 58–67-re módosult az állás. Közben elszakadt a céna a hazai edzőnél, Simon Petrovnál, aki folyamatosan reklamált, ezért kiállították a játékvezetők. A negyed végén 64–70-es állást mutatott az eredményjelző. A záró felvonásban megint elment az Olaj, és 66–74-nél úgy tűnt, hogy megtörik az OSE. Az utolsó percekben azonban a hazaiak letámadása megzavarta a szolnoki csapatok, sorjáztak az eladott labdák. Az extázisban játszó hazaiak pedig Joszip Barnjak pontjaival 83–80-ra vezettek a végjátékban. A hazai palánk alatt, Andre Williamson két büntetőt is elhibázott, Dorde Dimitrijevics viszont mindkettőt

beszórta a túloldalon, 85–81. Szubotics bedobta negyedik tripláját is, de Barnjak egy jó büntetője is elég volt az oroszlánnyiak meglepetésgyőzelméhez, 86–84.

További eredmények: ZTE–DEAC 84–79, Nyíregyháza–Szeged 78–86, Kaposvár–Alba Fehérvár 95–103.