Kézilabda

2022.11.29. 17:32

Nagy hátrányból fordított a Mezőtúr Szolnokon

A 9. forduló mérkőzéseit rendezték meg a férfi kézilabda NB II. Délkeleti csoportjában, ami után az esélyesebb csapatok örülhettek sikerüknek.

Fotós: Kiss János

Szolnoki KCSE–Mezőtúri AFC-Syngenta 32–34 (20–17)

Szolnok, 100 néző. V: Biri Á., Kiss S.

Szolnok: Pallér – Szűcs H. 1, Ledacs-Kis 5, Kovács I. 3, Varga A. 2, Gál D. 6, , Varga R. 3, Csibrány 4. Csere: Boldog, Lengyel I. Z. (kapusok), Szűcs B. 3, Lengyel II. Z. 3, Mészáros G. 2, , Kiss M., Szabó Cs., Sápszki. Edző: Erdélyi László.

Mezőtúr: Czikó – Zalai 8, Bella 2, Dénes Á. 4, Murányi 3, Soós B. 4, Zvolenszki 7. Csere: Lipták (kapus) Schnetter 3, Tusjak 3, Andrikó, Farkas K., Kovács T., Edző: Csizmadia Tamás.

Csaknem 40 percig vezetett a szolnoki gárda, a dobogóra törő vendégek azonban rákapcsoltak és 10–0-s etappal fordítottak , és nagy küzdelemben behúzták a meccset.

– Egy épülő fiatal a mienk, most már nem harminc, hanem negyven percig bírjuk fizikailag és fejben a meccseket. Azon dolgozunk, hogy ezeken javítsunk. Mégannyit, hogy mi 7 kétperces kiállítás kaptunk, míg a vendégek egyet sem, mindez több mint feltűnő – mondta hírportálunknak Erdélyi László, a Szolnok edzője.

Csizmadia Tamás, a Mezőtúr edzője, pedig ekképp nyilatkozott: – Jó kezdés után, fegyelmezetlenül játszottunk, amit szolnoki csapat gyors gólokkal büntetett. Szerencsére negyven perc után összeszedtük magunkat, egy remek periódusnak köszönhetően megfordítottuk a találkozót.

Székács KE GÉF-PRO–Kondorosi KK 38–23 (19–14)

Törökszentmiklós, 150 néző. V: Barna B., Kovács V.

Székács KE: Subicz – Holló 10, Takács P. 3, Buday 3, Zsigmond G. 3, Berkes 7, Szöllősi B. 8. Csere: Rizinger (kapus), Monoki 1, Nyikos 2, Kapás, Szollár 1, Nyeső. Edző: Szloska Krisztián.

Már a mérkőzés elején ötgólos előnyt épített fel a listavezető Székács legénysége a középmezőnyhöz tartozó Kondoros ellen. A folytatásban sem változott a helyzet, sőt szünet után rátettek még egy lapáttal Berkes Gergőék, és egy 10–0-s rohammal állva hagyták vendégeiket

– Mi voltunk a mérkőzés esélyesei, ennek ellenére komolyan vettük az ellenfelünket. A helyzetkihasználásunk elég gyengére sikerült, de ennek ellenére is nagy különbséggel nyertünk – nyilatkozott Szloska Krisztián a lefújást követően

FISE Újkígyós–Kunszentmárton KSK 31–29 (16–11)

Újkígyós, 150 néző. V: Nagy L., Szekeres L.

Kunszentmárton: Varga I. – Benkő B., Arany G. 1, Cselovszki 9, Danku Cs., Gelley 9, Kovács A. Csere: Koncz B. (kapus), Branyiczki 4, Fekete K., Jónás, Losonc, Simon I. 3, Vass P. 3. Edző: Polgár András.

Negyed óráig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán 10–10-es állást követően robbantottak a hazaiak, akik egy 8–1es rohammal megléptek vetélytársuktól. A folytatásban mindent elkövetett a felzárkózás érdekében a kunszenti csapat, de nem tudott egyenlíteni.