Kosárlabda

2022.12.12. 21:00

A jászberényi csapat otthon a Cegléd pedig idegenben diadalmaskodott

Hetedik próbálkozásra megszerezte első idegenbeli győzelmét a Cegléd Óbudán, a Jászberény pedig a vele hasonló mutatóval álló Szigetszentmiklóst múlta felül a férfi kosárlabda NB I/B 13. fordulójában.

A fehér mezes jászberényiek magabiztos győzelmet arattak a BKG Príma Akadémia csapata ellen

Fotó: Pesti József

Óbudai Kaszások–Ceglédi KE 83–97 (21–24, 20–26, 23–21, 19–26)

Budapest, 200 néző. Vezette: Varga–Záray K., Jurák K., Sentényi B.

Cegléd: Tóth B. 2, Erdei, VELKEY 13/6, CSABA GY. 33/9, KARAVDIC 21/3. Csere: TÓTH Z. 14, Fodor M. 6/6, Kovács B. 6, Lógár 2, Berkics M. Edző: Siska János.

Az első negyed végén átvette a vezetést ceglédi legénység, a záró felvonást is 64–71-es állásról indították. A fővárosiak nem adták fel, a vendégek azonban az extra teljesítményt nyújtó Csaba György vezetésével behúzták első idegenbeli győzelmüket.

– Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk Budapesten. A játékunk sajnos tükrözte azt, amennyit tudunk edzeni, a héten több betegség és sérülés hátráltatta a munkát. Nagyon örülünk a győzelemnek, építkezünk tovább – értékelt Siska János, a Cegléd edzője.

A ceglédiek pénteken 18.30-tól a listavezető NKA Pécs gárdáját fogadják Szolnokon, a Tiszavirág Arénában.

Jászberényi KSE–BKG–Prima Akadémia 89–77 (28–25, 23–12, 21–15, 17–25)

Jászberény, 300 néző. Vezette: Hervay T., Földi L., Bagi B.

JKSE: KUCSORA 21/9, Dunai 5/3, Rosics 3/3, IVOSEV 36/6, OLASZ 19. Csere: Mester 3/3, Homoki 2, Csík, Czirbus, Meleg, Kovács V. Edző: Miljan Rakics.

Egyforma mérleggel, hat-hat győzelemmel és vereséggel várták a felek az összecsapást. A vendéglátók már az első félidőben 14 pontos előnyt építettek fel, 51–37. Sőt a nagyszünet után a palánkok alatt a nagyszerűen játszó, 55 pontig jutó Ivosev Tamás–Olasz Ádám centerpáros révén tovább növelték előnyüket. A záró negyedben már 72–52-re vezettek, igaz a hajrában szépítettek a szigetszentmiklósiak, a JKSE magabiztos győzelmét azonban nem fenyegette veszély. A folytatás szombaton 17 órától lesz a JKSE számára Nagykörösön.

– Elégedett vagyok a látottakkal, azzal a hozzáállással és játékkal, amit a TF-BP elleni vereséget követően nyújtottak a srácok – mondta a lefújás után Miljan Rakics, a Jászberény edzője.

– Visszatértünk arra az útra, amelyet járni szeretnénk. Az egész mérkőzésen koncentráltan játszottunk, remekül védekeztünk, ami jó alapot biztosított a sikerhez.