2023.01.21. 21:21

Kikapott az Olaj Debrecenben

A férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában az Olajbányász szinte végig hátrányban játszva, mindössze egy jó negyedet produkálva 81–63-ra kikapott a DEAC otthonában.

Gilszki Erik (labdával) társaihoz hasonlóan nagyot küzdött Debrecenben

Forrás: hunbasket.hu

A héten zajlott az élet a DEAC háza-táján ugyanis a vártnál jóval gyengébb szereplés miatt a klubvezetés leváltotta a szlovén vezetőedzőt, David Dedeket, az utódja az U23-as csapatuk eddigi trénere, Andjelko Mandics lett. A szerb szakembernek nem ez az első vezetőedzői megbízatása az NB I-ben, ugyanis korábban a Falco, illetve a Szeged legénységét is irányította. Tőle várják, hogy a legjobb nyolc közé vezesse a 10. helyen szerénykedő cívis városiakat.

A nyolc meccs óta veretlen Olajbányásznál, továbbra sem számíthattak Jimmy Gavin, Lukács Norbert, Sebők András, Vincze Roland és Pallai Tamás játékára, az utóbbira minden bizonnyal gerincműtét vár a napokban. Ellenben bemutatkozhatott a Nyíregyházától kölcsönkapott center, Mokánszki Máté, akit február végéig erősítheti a szolnokiakat.

DEAC–Szolnoki Olajbányász 81–63 (26–9, 16–14, 11–26, 28–14)

Debrecen, 1000 néző. Vezette: Nagy V., Ádám J., Goda L.

DEAC: GOVENS 13/9, Neuwirth 9/9, MÓCSÁN 14/6, DRENOVAC 23/6, TÓTH Á. 12. Csere: Polyák 4, Taylor 2, Kovács Á. 2, Kenéz 2, Balázsi. Edző: Andjelko Mandics.

Szolnok: DURHAM 11/6, Griffin 9, Gilszki 3/3, Barnes 5/3, Williamson 6. Csere: SZUBOTICS 13/3, Rudner 8/6, Révész 4, Pongó 4, Mokánszki. Edző: Gasper Potocnik.

Djordje Drenovac duplájára Austun Barnes egy középtávolival válaszolt talpra ugrasztva ezzel a szép számú az Olaj-tábort. A folytatásban viszont bennragadtak a vendégek, míg a DEAC szórta a triplákat, és 18–7-es állás után Gasper Potocnik kikérte idejét, és próbálta rendezni a sorokat. Sajnos ezután sem változott a játék képe, hiszen a hazaiak 26, míg a szolnokiak csupán 9 pontig jutottak az első negyed végéig. A tíz percben is igyekezett a vendéggárda, de továbbra is pocsék, 30

százalékkal dobtak a mezőnyből, míg a debreceniek 60 százalékos mutatóval zárták az első félidőt, 42–23.

A fordulás után nem csak saját magát, hanem a játékot is felpörgette az Olajbányász, Bojan Szuboticsék ellenfelük nyomába eredtek, a DEAC pedig elkezdett kapkodni. Most nem volt gyenge pont a szolnokiaknál, Rudner Gábor második triplájával 53–49-re zárkóztak fel a harmadik negyed végén.

A záró felvonásban tovább üldözték ellenfelüket a szurkolóik által űzött-hajtott piros-feketék, és Szubotics hármasával 55–52-re zárkóztak fel a 32. percben. A továbbiakban azonban a DEAC repesztett egy 9–0-s rohamot, 64–52. A hajrában már nem tudott visszajönni a meccsbe az Olajbányász, amelyik elveszítette nyolc találkozón át tartó veretlenségét, 81–63. Ami sikerült két hete, 21 pontos hátrányból nyerni Sopronban, most nem jött össze a szolnoki együttesnek Debrecenben…

A 17. forduló további eredményei: Kecskemét–Körmend 81–72, Kaposvár–Oroszlány 78–68, Sopron–Atomerőmű 78–80, Nyíregyháza–Falco KC 69–99, Szedeák–Alba Fehérvár 87–78, ZTE–Bp. Honvéd 93–80