Közel állt a meglepetéshez a Cegléd, de kikapott a PVSK ellen

Nem sikerült a bravúr a CKE számára.

Velkey János (labdával) jól játszott a PVSK elleni meccsen

Fotó: hunbasket.hu

Az NB I/B 17. fordulójában az újonc ceglédi csapat jól helyt állt, szoros meccset játszott a bajnoki címre törő PVSK otthonában.

Pécsi VSK–Ceglédi KE 93–90 (18–23, 26–16, 26–23, 23–28)

Pécs, 250 néző. Vezette: Tóth K., Magyari T., Csák M.

PVSK: HALÁSZ 6/3, Bor 7/3, HARLER 15/6, BÍRÓ O. 14/3, HORTI 28. Csere: Bíró L., Antóni 4, Tóth N. 6, Molnár M. 7/3, Kocsis 6. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Cegléd: TÓTH Z. 17/12, Erdei 3/3, VELKEY 13/3, CSABA Gy. 31/9, Kovács B. 3. Csere: Tóth B. 6, KALASSAI 15/6, Csákvári 2, Fodor M. Edző: Siska János.

Már a találkozó elején a vendéglátók tudtára adta a ceglédi gárda, hogy kemény ellenfélnek ígérkezik. A Tóth Zoltán–Velkey János–Csaba György–Kalassai Martin kvartett feladta leckét a pécsiek számára a mérkőzésen. Igaz, az első negyedet követően átvette az irányítást a PVSK, de nem tudta megtörni a vendégeket, akik végig meccsben maradtak. A záró negyed 70–62-es állásról indult, a hajráig tartotta nyolc-tíz pontos előnyét a Pécs, a CKE azonban nagyot küzdött, de már nem tudta ledolgozni hátrányát.

– Elismerésem a Ceglédnek, nagyon jól játszottak a mérkőzésen – mondta Szrecsko Szekulovics, a PVSK edzője. – Mióta én vezetem a csapatot ez volt a legrosszabb meccsünk, nem volt védekezés, nem volt támadás. Bízom benne, hogy csak a fáradtság miatt alakult ez így. Keményebben kell minden találkozón játszanunk, nem fér bele ennyi hiba.

A Cegléd edzője, Siska János pedig ekképp nyilatkozott. – Mint az eredmény is mutatja egy nagyon jó mérkőzést játszottunk a bajnokesélyes Péccsel. A végén volt esélyünk nyerni, sajnos ez így alakult. Megyünk tovább, sok nehéz mérkőzés vár ránk a jövőben.

A ceglédi csapat január 27-én, pénteken 18.30-tól a Jászberényt fogadja Szolnokon, a Tiszavirág Arénában.

PHOENIX-MT FÓT–MAFC 84–96, BKG PRIMA Akadémia–Óbudai Kaszások 93–83, NKA Pécs–Salgótarján 95–79, TF-BP–Veszprém 98–87, Nagykőrös–Vasas Akadémia 65–58, a Jászberényi KSE–DEAC U23 mérkőzést február 24-én rendezik.