Frissítve / Galériával / Kosárlabda

2023.01.13. 20:20

Nem borult a papírforma: hazai pályán győzött a Szolnoki Olajbányász

A várnál egy picivel nehezebben verte a tartalékos Olajbányász a sereghajtó szabolcsi csapatot a kosárlabda bajnokság 16. fordulójában.

A második helyen álló Olajbányásznál továbbra is sok sérült, ráadásul az U23-as játékosok közül többem maródiak, csak Gilszki Erik bevethető. Mint tudjuk egy U23-as korú kosarasnak végig a pályán kell lennie a bajnoki mérkőzéseken, ezért leigazolták a 22 éves centert, Mokánszki Mátét. A kontraktus február végéig tart majd. Az más kérdés, hogy a fiatal játékos szolnoki bemutatkozására, adminisztratív nehézségek miatt várni kell még egy hetet.

Mindössze 2-3 percig tartotta lépést a hazaiakkal a ligautolsó nyíregyházi gárda. Az Olaj nem csak keményen védekezett, hanem támadásban is hamar elkapta a fonalat Jabril Durham mellett Auston Barnes is jó százalékkal szórta a gólokat. Az ellenoldalon pedig Darius Perry próbált vezére lenni az övéinek, több-kevesebb sikerrel. A lényeg, hogy már egy negyed végén tíz pont pont fölé hizlalták előnyüket a piros-feketék, 25–14.

A folytatásban pedig Dayon Griffin szórta meg magát, az amerikai bedobó az előző negyedbeli négy mellé további 11 pontot termelt. Neki is volt köszönhető, hogy hamar duplájára nőtt a különbség a felek között. A hazaiak továbbra sem engedtek gyeplőn, a lelkesen játszó szabolcsiak igyekezete csak arra volt elég, hogy ne kerüljenek túl nagy hátrányba az első félidő végén, 48–32.

A fordulást követően lazára vették a figurát a Tisza-parti kosarasok, a vendégek pedig egy 14–5-ös rohammal felzárkóztak 53–46-ra. Gasper Potocnik edző időt kért és próbálta rendezni a sorokat, de egy perccel a negyed vége már csak hat pont volt az övéi előnye, a legjobbkor ért célba Bojan Szubotics triplája, 64–55.

A záró negyedben is látótávolságon belül maradt a nyíregyi legénység, sőt 69–64 után kellett Ponngó Máté parádés betörése, majd 71–66-os állás után megint jókor jött Szubotics hármasa. Innem már csak a különbség volt a kérdés, végül január 13-án 13 ponttal nyert az Olaj, 83–70.

Szolnoki Olajbányász–Hübner-Nyíregyháza BS 83–70 (25–14, 23–18, 16–23, 19–15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Tóth C., Kovács N.

SZOLNOK: JABRIL DURHAM 13/6, Gilszki, BARNES 15/3, Szubotics 9/6, WILLIAMSON 13/3. Csere: Pongó Máté 8/6, Révész Á. 3/3, Arabo 3, GRIFFIN 19/9. Edző: Gasper Potocnik

NYÍREGYHÁZA: PERRY 20/9, Kass 2, PIPIRAS 15/9, J, Williams 8, Copes 10. Csere: Kiss B. 2, DICKERSON 13, Szobi, Bonifert. Edző: Darko Radulovics

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 8. p.: 17–12. 14. p.: 37–18. 18. p.: 42–27. 24. p.: 53–42. 28. p.: 59–53. 34. p.: 69–59. 38. p.: 77–68.

Így látták a szakemberek a meccset:

Gasper Potocnik: – Sajnos hetek óta sok a sérült és beteg játékos a keretünkben. A találkozó első félidejében kontroláltuk a játékot. A térfelcsere után feljavult ellenfelünk, mi pedig nem figyeltünk eléggé a támadó lepattanókra. A záró negyedben jobban koncentráltunk és remek közönségünk segítségével behúztuk megérdemelt győzelmünket.

Darko Radulovics: – A mérkőzés elején figyelmetlenül és szétszórtan játszottunk. A folytatásban összeszedtük magunkat és megmutattuk, mi is tudunk kosárlabdázni Reméljük, hogy a továbbiakban tovább javulunk, és a jövő héten a címvédő Falco ellen is jó meccs tudunk játszani.