2023.01.31. 18:00

Szerencsés kécskei döntetlen hazai pályán

A téli szünetet követően a 21. forduló mérkőzéseivel folytatódott a labdarúgó NB II. küzdelemsorozata.

A hajrában mentett pontot a Kozármisleny ellen a sötét mezes Tiszakécske

Fotó: tiszakecske.hu

Régiónk csapata, a Tiszakécske a 89. percig kétgólos hátrányban volt a vendég Kozármisleny ellen, majd egy öngóllal szépítettek, a 91. percben pedig Biben Barnabás góljával kiharcolták a döntetlent. Nagyon nem lehetnek azonban nyugodtak a kécskeiek, mert csak három ponttal előzik meg a 16. helyen álló Kazincbarcikát.

A bajnoki címre és feljutásra törő csapatok közül az éllovas Diósgyőri VTK kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott a Soroksáron, az elmúlt évad gólkirálya, Lukács Dániel három góllal járult hozzá a sikerhez. A legnagyobb meglepetést a Budafok okozta, amely idegenben nyert a forduló előtt második Pécs otthonában, amely ezzel helyet cserélt az MTK-val, amelyik hozta a kötelezőt a Szentlőrinc ellen. A forduló hétfő esti zárómeccsén a Győri ETO pontot rabolt Szegeden.

Eredmények: Tiszakécske–Kozármisleny 2–2, Pécsi MFC–Budafok 0–1, MTK–Szentlőrinc 2–0, Ajka–Mosonmagyaróvár 1–1, Soroksár–Diósgyőri VTK 0–5, Haladás–Nyíregyháza 0–1, Siófok–Csákvár 2–0, Kazincbarcika–Békéscsaba 1–3, Gyirmót–Dorog 1–1, Szeged–Győri ETO 1–1.

A bajnokság állása: 1. Diósgyőr 46 pont, 2. MTK 41, 3. Pécsi MFC 39, 4. Szeged 35, 5. Gyirmót FC 32, 6. Ajka 32, 7. Haladás 32, 8. Csákvár 28, 9. Soroksár 28, 10. ETO FC Győr 27, 11. Tiszakécske 27, 12. Mosonmagyaróvár 26, 13. Siófok 26, 14. Nyíregyháza 25, 15. Budafok 25, 16. Kazincbarcika 24, 17. Szentlőrinc 22, 18. Békéscsaba 20, 19. Kozármisleny 20, 20. Dorog 17 pont.