2023.02.13. 21:50

Fájó pontokat veszített a Tiszakécske

A labdarúgó NB II. 23. fordulójának mérkőzéseit vasárnap és hétfőn rendezték meg.

A tiszakécskei legénység hiába szerezte meg a vezetést a második félidő elején, előnyét nem tudta megtartani

Forrás: Tiszakécskei LC

Régiónk csapata a Tiszakécske a Csákvárt fogadta. A hazaiak Balázs Benjamin révén a 49. percben szerezték meg a vezetést. Már-már győztesnek tűntek a vendéglátók, a Fejér vármegyei együttes azonban a 91. percben Karacs Dániel találatával döntetlenre mentette a mérkőzést. Ezzel az egy ponttal a Tisza-parti alakulat a 13. helyre csúszott vissza, míg a Csákvár a kilencedik helyen tanyázik a tabellán.

Az listavezető Diósgyőr egy brusztos, kemény meccsen idegenben verte a 6 fordulón át veretlen Ajkát. A harmadik helyen álló Pécs viszont a baranyai rangadón nem bírt a vendég Kozármislennyel. Meglepetésnek számít, hogy a negyedik helyen álló Szeged könnyedén három góllal megverte a Szombathelyi Haladást.

A hazai pályán játszó Soroksár a Gyirmóthoz hasonlóan hosszabbításban szerzett gólnak köszönhetően szerzett egy pontot a szebb napokat is látott Nyíregyházával szemben. Az elmúlt szezonban még NB I.-es Gyirmót nagy küzdelemben 2–1-re gyűrte le a tavasszal még hibátlan Budafokot.

A további meccsek közül Győri ETO Siófokról hozta el a három pontot. A Mosonmagyaróvár az elmúlt héten edzőváltáson áteső Kazincbarcika otthonában tudott nyerni. A sereghajtó Dorog Szentlőrincen szerzett egy pontot, amivel nem tudott előre lépni.

A forduló hétfő esti zárómeccsén az MTK három góllal küldte hazai a kiesés elől menekülő Békéscsabát. Ezzel a kék-fehérek a feljutásért vívott harcban négy pontra növelték előnyüket a Péccsel szemben.

A 23. forduló további eredményei: Tiszakécske–Csákvár 1–1, Siófok–ETO FC Győr 0–1, Soroksár–Nyíregyháza 2–2, Kazincbarcika–Mosonmagyaróvár 0–2, Gyirmót–Budafok 2–1, Szentlőrinc–Dorogi 0–0, Szeged–Szombathelyi Haladás 3–0, Ajka–Diósgyőri VTK 0–1, Pécsi MFC–Kozármisleny 0–0, MTK Budapest–Békéscsaba 3–0.

A bajnokság állása: 1. Diósgyőri VTK 52 pont, 2. MTK 47, 3. Pécsi MFC 43, 4. Szeged 39, 5. Gyirmót 36, 6. Ajka 35, 7. Haladás 35, 8. ETO FC Győr 31, 9. Csákvár 30, 10. Soroksár 30, 11. Mosonmagyaróvár 29, 12. Budafok 28, 13. Tiszakécske 28, 14. Nyíregyháza 27, 15. Siófok 27, 16. Szentlőrinc 26, 17. Kazincbarcika 24 18. Békéscsaba 21, 19. Kozármisleny 21, 20. Dorog 18 pont.