Kosárlabda / Galériával

2023.02.15. 21:45

Közönségszórakoztató játékkal nyert az Olaj

Az élvonalbeli kosárlabda bajnokság 21. fordulójában a Szolnoki Olajbányász 37 pont különbséggel verte a vendég Oroszlány együttesét.

Fotó: Mészáros János

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ – MVM-OSE LIONS 96–59 (28–14, 25–12, 20–11, 23–22)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Pozsonyi

SZOLNOK: DURHAM 22/9, Lukács N. 8/6, Barnes 9/3, SZUBOTICS 16/6, WILLIAMSON 10/6. Csere: Rudner 8/6, Gavin, Mokánszki 9/3, Pongó 5/3, RÉVÉSZ Á. 9, Arabo. Vincze R. Edző: Gasper Potocnik

OROSZLÁNY: DIMITRIJEVICS 11/6, Illés 3/3, Barnjak 8/3, Dorogi 6/3, Krestinin 10. Csere: Henry 9, Ruják A. 5/3, Mucza, Carev 7/3, Szabadfi. Edző: Simon Petrov

Az eredmény alakulása. 4. perc: 15–5. 8. p.: 24–12. 14. p.: 32–19. 18. p.: 48–23. 24. p.: 62–31. 28. p.: 66–37. 34. p.: 82–42. 38. p.: 93–42.

Tavaly november végén fájó 86–84-es vereséget szenvedett az Olajbányász az Oroszlány csarnokában, ezért akartak revánsot venni a Tisza-partiak.

Nagyon bekezdett az Olaj, kemény, agresszív védekezésből kiindulva parádés támadójátékkal szórták a pontokat Bojan Szoboticsék. Rudner Gábor triplája után 15–6-os állásnál kérte ki első idejét, Simon Petrov a vendégek edzője. A folytatásban sem lankadt az Olaj játékkedve, ami ponterősséggel is párosult, és már az első félidőben szakadéknyi különbség volt a felek között. A hazaiak 62,5 százalékos dobóteljesítménnyel rukkoltak ki, míg a vendégek 31százalékkal dobtak a mezőnyből. Így nem csoda, hogy az első félidő végén 53–26-os állást mutatott az eredményjelző.

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, lehet mondani, hogy macska–egér harc folyt a pályán. Az Olaj továbbra is nagyon jól és látványosan, míg az oroszlányi csapat pocsékul kosárlabdázott. Az Olaj-tábor pedig már a szombat este fél hétkor kezdődő Falco elleni hazai rangadóra hangolt.

Így látták a szakemberek a mérkőzést

Gasper Potocnik: – Az elmúlt hetek edzésmunkája meg is látszott a játékunkon Jó teljesítményt nyújtottunk megérdemeltük a sikert. Most pedig előre kell tekintenünk, ahogy mindig.

Simon Petrov: – Így nem lehet hozzá állni egy mérkőzéshez, ahogy tettük ma este. Élnézést kérünk szurkolótáborunktól a mai gyenge teljesítményünkért.

A 21. forduló további eredményei: Falco KC–Atomerőmű SE 92–67 (február 1-jén játszották), Kecskemét–Bp. Honvéd 94–77, DEAC–ZTE 83–81, Körmend–Sopron 82–96, Alba Fehérvár–Kaposvár 121–93. A Szedeák–Nyíregyháza mérkőzést március 8-án rendezik.