2023.02.11. 22:10

Nagyot hajrázott, és nyert az Olaj Pakson

A kosárlabda bajnokság 20. fordulójának rangadóján a Szolnoki Olajbányász vesztett helyzetből fordítva 7 ponttal nyert az Atomerőmű SE paksi otthonában.

Forrás: hunbasket.hu

Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász 76–83 (28–18, 18–23, 18–17, 12–25)

Paks, 1300 néző Vezette: Földházi T., Györfy R., Balogh Gy.

PAKS: EDWIN 24/3, Pajor, Buckhingam 11/3, EILINGSFELD 14/6, ATKINSON 11. Csere: Grubor 12/9, Taiwo 2, Kovács Á. 2, Frank. Edző: Csirke Ferenc.

SZOLNOK: Durham 9/3, Lukács 6, Rudner, SZUBOTICS 15/9, WILLIAMSON 14. Csere: Mokánszki, Barnes 7/3, PONGÓ 18/12, GAVIN 14/9, Révész. Edző: Gasper Potocnik.

Az első negyedben jól játszottak a hazaiak, és légiósaik ponterős játékával tízpontos előnyt építettek fel. Szerencsére összekapta magát az Olaj és ellenfele nyomába eredt. A második félidőben még tartotta 5-6 pontos előnyét az ASE. A záró felvonásban azonban a Pongó Máté-Bojan Szubotics-Jimmy Gavin trió vezérletével megfordították a meccset a piros-feketék, és fontos győzelmet arattak a Paks otthonában.

Gratulálok a csapatunknak és természetesen a Paksnak is, egy kiélezett mérkőzést játszottunk, de tudtuk, hogy kemény találkozó lesz, amikor ide jöttünk. Ez a győzelem remélem levesz egy kis terhet a játékosaink válláról, hiszen az edzéseken látszik, hogy tudunk mi ennél jobban is játszani. Fókuszálnunk kell a következő feladatra és mennünk kell előre

– mondta a lefújás után, Gasper Potocnik, az Olajbányász edzője.

A 20. forduló további eredményei: Bp. Honvéd–Alba Fehérvár 87–102 , Falco KC–Kecskemét 98–61, Kaposvár–Körmend 87–89, Oroszlány–DEAC 87–91, Sopron–Szedeák 71–75, ZTE KK–Nyíregyháza 97–87.