Kosárlabda / Galériával

2023.03.27. 17:22

Bravúrgyőzelmet aratott a Cegléd Újbudán

Térségünk mindkét csapata győzelemmel zárta a másodosztályú pontvadászat 25. fordulóját, mivel a Jászberény is nyert a TF ellen.

Rosics Uros (balra) és jászberényi társai magabiztosan hozták legutóbbi meccsüket

Fotó: Pesti József

MAFC–Ceglédi KE 83–95

(19–18, 15–25, 23–25, 26–27)

Újbuda, 200 néző. Vezette: Major Á., Nepp L., Sentényi B.

Cegléd: TÓTH B. 15/3, VELKEY 14/9, Fodor M. 4, CSABA Gy. 16/3, KARAVDIC 17/3. Csere: TÓTH Z. 20/6, Kalassai 7/3, Berkics M. 1, Csákvári 1, Kovács B. Edző: Siska János.

Lehet mondani, hogy a szezon egyik legjobb játékával nyertek a ceglédiek a harmadik helyért harcoló MAFC otthonában. A CKE még becsúszhat a nyolc közé, ha a vasárnapi záró körben legyőzi vendégét, az Óbudai Kaszásokat, valamint a hazai pályán játszó PHOENIX-FÓT is jobbnak bizonyul a Salgótarjánnál.

– Le a kalappal a fiúk előtt, mert maximálisan betartották azt a taktikát, amit elterveztünk. Nagyon örülök a győzelemnek, és még pariban is vagyunk a legjobb nyolc közé jutásért – mondta Siska János, a CKE edzője.

Jászberényi KSE–TF-BP 96–77

(26–20, 29–20, 19–18, 22–19)

Jászberény, 300 néző. Vezette: Gál J., Gergely Cs., Tóth K.

Jászberény: Dunai 7/3, KUCSORA 11, Meleg 8/6, IVOSEV 10, Olasz 8. Csere: Homoki 13/3, CZIRBUS 11/3, Csík 10/6, ROSICS 10/6, Mester 8/6, Kovács V. Edző: Miljan Rakics.
Magabiztos játékkal, mind a négy negyedet megnyerve diadalmaskodott fővárosi ellenfelével szemben a JKSE. A kék-fehérek már biztos tagjai a rájátszás mezőnyének, ám hatodik helyüket csak úgy tudják megőrizni, ha a két hátralévő meccsükből legalább az egyiket megnyerik. A első ma este hat órakor, hazai pályán lesz a DEAC U23 gárdája ellen, a másik vasárnap a BKG PRIMA Akadémia otthonában.

– A védekezésünk is rendben volt, ennek köszönhetően tudtam rotálni a keretet, meg tudtuk osztani a játékosok között a perceket – nyilatkozta Miljan Rakics, a JKSE edzője.