Frissítve / Kosárlabda / Galériával

2023.03.11. 19:57

Fontos lépést tett a második hely megőrzéséért a Szolnoki Olajbányász

A Szolnoki Olajbányász 7 ponttal legyőzte a vendég Szedeák csapatát az élvonalbeli bajnokság 23. fordulójában.

A decemberi, idegenbeli győzelem után hazai pályán is nyerni tudott az Olajbányász a Szedeák ellen

Kezdjük a jó hírrel, az Olajnál a hetekben sérüléssel bajlódó Révész Ádám is szerepelt a keretben, ellenben Lukács Norbert lebetegedett, így a válogatottban is számításba vett játékos nem léphetett pályára a Tisza-parti csapatok meccsén.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 89–82 (28–20, 19–13, 26–24, 16–25)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Mészáros B., Makrai M., Balog Gy.

SZOLNOK: DURHAM 9/9, Sebők A., 2, Barnes 15/6, SZUBOTICS, 26/6 WILLIAMSON 12 Csere: Gilszki, Rudner 8/6, Gavin 8/6, PONGÓ 9/9. Edző: Gasper Potocnik.

SZEGED: WASHINGTON 16/6, Polányi 5/3, NICHOLSON 19/9, Bognár K. 7/3, ROBERSON 15. Csere: Balogh Sz. 2, Person 2., Kerpel-Fronius B., Carter 16/3. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása: 4. perc:16–10. 8. p.: 23–16. 14. p.: 32–26. 18. p.: 44–31. 24. p.: 52–42. 28. p.: 67–53. 34. p.: 76–66. 38. p.: 76–66.

Hamar bekezdett a szolnoki legénység, Bojan Szuboticsék már az elején ellenfelük tudtára próbálták adni, hogy ki az úr háznál. Nagy kedvvel és jól játszottak a piros-feketék, akiknél ügyesen dolgozott a kezdők között helyet kapó Sebők András. Bár a vendégek is igyekeztek, de csak tisztes távolságból követték ellenfelüket az első félidőben, 47–33.

A fordulást követően volt, hogy 8 pont távolságról is felzárkóztak a szegediek, ám ekkor Jimmy Gavin, vagy Pongó Máté elengedett egy-egy triplát a minél nagyobb különbség érdekében. A harmadik negyed végén pedig ismét Szubotics sziporkázott, szórta a pontokat a montenegrói erőcsatár. A záró felvonás 73–57-es állásnál indult. A vendégek egy percig sem adták fel a meccset, sőt két perccel a vége előtt már csak nyolc pont volt a hátrányuk, de ennél közelebb csak a végső dudaszó pillanatában tudtak férkőzni az Olajhoz, 89–82.

Így látták a szakemberek a meccset:

Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy nem vár ránk könnyű mérkőzés a jól felkészített szegedi csapattal szemben. Ráadásul tőlünk hiányzott két fontos láncszem, Lukács Norbert és Révész Ádám. Az első félidőben koncentráltan kosárlabdáztunk, jól lepattanóztunk, a másodikban viszont túl sok pontot engedtünk ellenfelünknek, aminek nagyon nem örülök. Köszönjük a szurkolást, ami ismét sokat jelentett számunkra.

Nikola Lazics: – Meglátszott a játékunkon, hogy egy héten belül ez volt a harmadik nagyon kemény találkozónk. Az első félidőben a támadó lepattanókat jól szedte a hazai csapat, második szándékból túl sok pontot kaptunk. A folytatásban is küzdöttünk, nem adtuk fel, és egy jó szolnoki csapat otthonában is megmutattuk a karakterünket.

További eredmények: Bp. Honvéd–Sopron 61–87, Kecskemét–Kaposvár 81–75, Alba Fehérvár–Nyíregyháza 103–84, Körmend–DEAC 89–79, ZTE KK–Falco KC 71–86, Atomerőmű SE–Oroszlány 91–82.