Evezés

2023.03.20. 14:00

Második helyezéssel kezdték az idényt a szolnokiak

Évadnyitó versenyt rendeztek Budapesten múlt szombaton, amely megméretésen a szolnoki versenyzők jól szerepeltek.

Másodikként ért célba a szolnoki férfi nyolcas hajó a Budapest Kupán

Fotó: Facebook.com / Budapest Cup Regatta

A 31. gróf Széchenyi István Emlékverseny és 11. Nemzetközi Budapest Kupa Regatta viadalán nyolcasba állt rajthoz a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola férfi egysége. A Nagy Attila, Drávucz Dániel, Pomázi Bálint, Pálmai Ágoston, Kalmár Áron, Furkó Kálmán, Juhász Adrián, Simon Béla, Ferencz Panna összeállítású hajó nagy csatában, mindössze öt másodperces hátránnyal maradt el a 9 perc 15 másodperccel győztes Magyar Evezős Szövetség hajójától. Harmadikként a horvát a HAVK Mladost ért célba.

Elsőként ért célba a női mezőnyben az U19-es mezőnyben a Magyar Ifjúsági válogatott egysége, amelyben két szolnoki versenyző, Kovács Eszter és Pádár Luca is csapattag volt.